Skvělého úspěchu dosáhl královéhradecký střelec, člen SSK Třebeš, Tomáš Pešek. V disciplíně standardní vzduchová pistole si vystřílel v novém českém rekordu (361 b.) titul evropského šampiona a v disciplíně VzPi 60 ran skončil v dramatickém osmičlenném finále, do kterého se probojoval z prvního místa v kvalifikaci, nejtěsnějším rozdílem o pouhých 0,1 bodu za vítězným Denysjukem z Ukrajiny a získal stříbro. Bronzovou medaili si pak odvezl jako člen českého družstva v disciplíně StVzPi.

Po druhém místě (StVzPi) z únorového Grand Prix v Polsku, třetím a čtvrtém místě (VzPi a libovolná pistole) ze zářijového světového poháru ve Francii a zisku účastnického místa na Letní paralympiádě v Tokiu 2020 tak Pešek na ME v Srbsku završil veleúspěšnou sezonu.

Vedle zisku medailí na vrcholných mezinárodních závodech si letos připsal i řadu dalších úspěchů. Na závodě v Hannoveru byl 2x první a 1x třetí, je mistrem ČR, vítězem Českého poháru a vytvořil čtyři nové české rekordy (disc. VzPi, VzPi – finálový závod, StVzPi a LP).

(lk)