Basketbalistky Kary Trutnov již nepovede trenér Veselý. Tak zní zpráva z klubu účastníka Chance ŽBL Kary Trutnov. Vedení podkrkonošského klubu trenéra odvolalo. Ligové družstvo dočasně převezme manažer Michal Martišek. Nový trenér bude jmenován nejpozději během listopadové reprezentační přestávky, do které zbývají odehrát ještě tři duely.

Basketbalistky SBŠ Ostrava dokázaly vyhrát ve středu v hale pražské Slavie (70:60) a cenné vítězství si odvezly také o dva dny později z Trutnova.
Skvělá návštěva viděla totální výbuch. Kara padla i s Ostravou. Navíc o dvacet

Trutnovské hráčky prohrály v této sezoně pět ze šesti utkání, přehrály jen poslední Strakonice. Velkým zklamáním byly zejména výkony a výsledky na Slavii a v posledním kole s Ostravou. Nedaří se naplňovat předsezonní ambice. Samotný klub se před médii netajil prohlášením o návratu k působení ve středu tabulky. K tomu měla pomoci jak řada opor, tak nový trenér se vztahem k regionu. Jenže výsledky nepřicházejí.

Posledním odkoučovaným duelem v Chance ŽBL byl pro Tomáše Veselého ten domácí s Ostravou. Před více než třemi stovkami diváků Kara prohrála rozdílem dvaceti bodů. A to vedení oddílu jen tak nenechalo.Posledním odkoučovaným duelem v Chance ŽBL byl pro Tomáše Veselého ten domácí s Ostravou. Před více než třemi stovkami diváků Kara prohrála rozdílem dvaceti bodů. A to vedení oddílu jen tak nenechalo.Zdroj: Jan Bartoš

„Slavie a Ostrava jsou celky, se kterými se chceme poměřovat. Bohužel se nám to vůbec nepodařilo. Výkonnost celku v průběhu sezony i v jednotlivých zápasech spíše klesala a vrcholem bylo závěrečných třináct minut posledního zápasu s Ostravou, které náš celek odehrál ve velkém útlumu a bez jakékoliv energie. Vyhodnotili jsme si situaci a došli k názoru, že musíme udělat změnu,“ okomentoval konec trenéra Veselého předseda trutnovského klubu Vladimír Smilnický s doplněním, že Tomáš Veselý bude pokračovat v trenérské práci v klubu u mládežnických celků.

Basketbalistky Kary jsou před soubojem s USK Praha kompletní. Na jaký výsledek to proti favoritovi bude stačit, to ukáže až samotný večerní duel.
Být lepší než loni a přilákat do haly fanoušky. Kara odstartuje dnes proti USK

Na střídačku Kary usedne Michal Martišek, jenž tým vedl v posledních těžkých sezonách. Družstvo povede poprvé již tuto sobotu v Praze proti Slovance. V dalších kolech čeká na trutnovský tým domácí derby s Hradcem Králové a výjezd do Chomutova. Poté přijde na řadu třítýdenní reprezentační pauza, během které se Kara představí jen v Českém poháru. „Nejpozději v tomto období představí naše vedení klubu nového trenéra,“ sdělil klub na oficiálním webu.