Dvaadvacetiletý borec královéhradeckého PSK nejprve dominoval před třemi lety v Rotterdamu, nyní se tomu tak stalo v Bukurešti. Nutno podotknout, že Petříkovovi rumunské prostředí zřejmě vyhovuje, neboť v roce 2007 si odtamtud z podniku SP přivezl stříbro.

Letos musel Petříkov překonat v cestě za zlatem síť pěti soupeřů. Postupně zdolal Francouze Fikriho, domácího Enacheho, Bulhara Gerčeva, Songa z KLDR a ve finále si poradil s Ukrajincem Laskutou a po zásluze stanul na nejvyšší stupínek v hmotnostní kategorii do 60 kilogramů. „Hodně si tohoto vítězství cením. Přece jen se nepodaří na každém závodě. Je příjemné si zase tímto způsobem zvýšit sebevědomí,“ pronesl radostně Pavel Petříkov.

Nutno však poznamenat, že se do hlavního města Rumunska nesjela úplná judistická špička. „Každý podnik je však těžký, poněvadž mě už všichni soupeři mají celkem přečteného. Všechny zápasy byly nepříjemné,“ doplnil zanedlouho třiadvacetiletý závodník PSK Judo Hradec Králové. Největší překážkou pro něho byl ve čtvrtfinále Korejec Song. „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Až asi pět vteřin před koncem jsem ho hodil na juko,“ vyprávěl český reprezentant.

Petříkov také přiznal, že mu prospěl o hodinu pozdější začátek turnaje. „Cítil jsem obrovskou chuť. Prostě všechny okolnosti sedly,“ usmál se.

Již tuto sobotu se hradecký judista popere o další úspěch v estonském Tallinnu. „Kdyby se mi povedl podobný výsledek jako v Bukurešti, mohl bych být na srpnovém mistrovství světa mezi nasazenými,“ prozradil motivaci.

Turnaje Světového poháru se o víkendu zúčastnila také ALENA EIGLOVÁ, rovněž členka hradeckého PSK. V Lisabonu skončila ve váhové kategorii do 78 kilogramů pátá.

Nejprve proti Eiglové nenastoupila Číňanka Yangová. Ve druhém kole hradecká judistka nestačila na Nizozemku van Dijkovou. V opravkách pak sice porazila Němku Heiseovou, ale v souboji o třetí místo podlehla další Nizozemce Schoonderbeerové.

Pětadvacetiletou Eiglovou o víkendu čeká další turnaj Světového poháru, tentokrát v Madridu, kde si může vybojovat účast na mistrovství světa.