Jeho součástí je MČR dorostu i dospělých na 10 kilometrů a rovněž republikový šampionát masters na 3, 5 a 10 km. Premiérově se uskuteční i domácí mistrovství v závodě štafet na 4x 2 km. Pořadatelům se přihlásilo 220 startujících, ze 34 oddílů České, Slovenské a Polské republiky. Jedná se o účastnický rekord.

V sobotu je na programu závod štafet. Start je v 10 hodin a přihlášeno je 22 čtveřic. Poplave se na okruhu 100 metrů se startem a cílem pod Penzionem Plynostav. Tři hodiny poté se ve vodě představí mladší žáci na 1 km a starší žáci na 3 km. V 15 hodin zahájí závod na 5 km, k němuž je přihlášeno 157 plavců. Start je tentokrát pod bývalým Semtínským hotelem a plave se na trati 2500 metrů s cílem jako v případě štafet.

V neděli je od 9.30 hodin na programu závod na 10 km, do kterého zasáhne 101 plavců. O patnáct minut později se vydají na tříkilometrovou trať mladší žáci a na pětikilometrovou starší žáci. Na Seči se sejde silná konkurence s kompletní českou reprezentací, která se připravuje na MS v Itálii. Včetně nedávného vítěze Světového poháru na trati Capri–Neapol Rostislava Vítka z Komety Brno, nebude chybět ani vítěz z loňského roku Libor Smolka. Na startu se objeví i medailisté z nedávného bazénového mistrovství v čele se znojemským Květoslavem Svobodou.

Z pardubických plavců budou o medaile bojovat Lenka Štěrbová mladší na trati 10 kilometrů a veteráni Petr Matěna, Jiří Kalous a další. Překvapit mohou i další pardubičtí plavci, jako například Lucie Kubečková nebo Romana Lovečková, jež si trať na 10kmvyzkouší poprvé. (zz)