Na tomto sportovním utkání se předvedli velmi dobrými výkony plavci z Hradce Králové. Mezi nimi vynikal Adam Klásek, který si vylepšil hned několik osobních rekordů.

„Závody jsme absolvovali z plného tréninku, takže dosažené výkony všech našich svěřenců jsou více než dobré. Nedávno jsme absolvovali soustředění a věřím, že v létě na mistrovství republiky nám tvrdá dřina přinese své ovoce," uvedl Jiří Bezouška, trenér Plaveckého klubu Hradec Králové.

Závody se uskutečnily pod záštitou města Hradec Králové. Organizátoři věří, že tento tradiční podnik si udrží svůj kredit, i když klub se v letošním roce obul do pořádání Českého poháru.

„Je pro nás důležité udržet si obě soutěže, které v hradeckém plaveckém bazénu pořádáme," pronesl předseda klubu Bezouška.

„Na příští rok se pokusíme oddělit tyto soutěže termínově tak, aby se plavci dokázali připravit na oba závody a měli dostatek času na regeneraci. Jen tak se nám podaří do Hradce nalákat plavce, kteří se sem budou rádi vracet," dodal šéf oddílu.

Plavání ve městě pod Bílou věží má dlouhou tradici a bude bojovat o prim mezi družstvy ve východních Čechách i v České republice.