Tým trenérky Romany Ptáčkové dlouho nemohl pražské Slavii odskočit, nakonec si ovšem díky trháku ve třetí čtvrtině utkání připsal vítězství o dvacet bodů.

Se svým výkonem mohly být v premiéře play off spokojené i hráčky trutnovské Kary. Ty dovedly utkání až do prodloužení, v něm ale počtvrté (!) v sezoně prohrály.

Druhé zápasy čtvrtfinálových sérií jsou na programu o víkendu. Hrát se bude tentokrát v Praze a v Trutnově.

Čtvrtfinále play off

Hradec - Slavia
Čtvrtfinále play off
1. zápas – středa 25. března:
Hradec – Slavia 85:65
2. z. – neděle 29. 3., 18.00:
Slavia – Hradec
3. z. – úterý 31. 3., 17.00:
Hradec – Slavia
Případně:
4. z. – čtvrtek 2. 4.:
Slavia – Hradec
5. z. – sobota 4. 4., 16.00:
Hradec – Slavia

1. ZÁPASY: Sokol Hradec Králové –  BLK Slavia Praha 85:65.

Výsledek úplně neodpovídá průběhu, neboť tři čtvrtiny se hrálo vyrovnané utkání. „Věděly jsme, že nás čeká velmi těžká série, neboť soupeř má silný tým, zejména pod košem. Výsledek byl sice o dvacet bodů, ale průběh zápasů nebyl vůbec jednoduchý. Pražanky hrály dobře, což jsme i očekávaly. Na druhou stranu ale také my jsme podaly dobrý výkon," těšilo hradeckou trenérku Romanu Ptáčkovou.

Po nesmírně vyrovnaném prvním poločase nastal zlom ve třetí čtvrtině. „Lvice" tuto periodu vyhrály 25:10! „Během pěti minut jsme daly tři trojky a pak jsme zahrály dva rychlé protiútoky. To hostující tým zlomilo," popsala Ptáčková rozhodující únik svého celku, který se musel obejít bez zraněné kapitánky Hartigové.

Valosun KP Brno – BK Kara Trutnov 82:71 po prodloužení.

Taková porážka mrzí snad dvojnásob. Kara zanechala v úvodním čtvrtfinálovém duelu dobrý dojem a třetí vzájemné měření sil s Valosunem v sezoně jen potvrdilo, jak vyrovnaní oba soupeři jsou. „Těžko se hovoří po takovémto zápase. Myslím si, že děvčata do toho dala všechno. Celý duel byl velmi vyrovnaný, až pak v prodloužení jsme odpadli střelecky," smutnil po středečním utkání trutnovský lodivod Rešetár.

„Bylo důležité, že v průběhu utkání jsme se snažili vyrovnat tvrdostí soupeřovi, i když si myslím, že se nám to úplně nedařilo. Valosun byl v osobních soubojích tvrdší. V závěru základní hrací doby jsme měli volnou pozici na střelu, ale nemůžeme hráčku vinit, že ze střední vzdálenosti neuspěla. Pracují tam nervy a další faktory," potvrdil Jozef Rešetár fakt, že v play off se hraje nadoraz a rozhodovat mohou maličkosti.

Trutnov - Valosun
Čtvrtfinále play off
1. zápas – středa 25. března:
Brno – Trutnov 82:71 pp
2. z. – sobota 28. 3., 17.30:
Trutnov – Brno
3. z. – úterý 31. 3., 17.30:
Brno – Trutnov
Případně:
4. z. – čtvrtek 2. 4., 18.00:
Trutnov – Brno
5. zápas – sobota 4. 4.:
Brno – Trutnov

2. ZÁPASY – sobota, 17.30: Kara Trutnov – Valosun KP Brno.

Druhý duel je na programu zítra a basketbalistky Kary v něm budou výrazně spoléhat na skvělé trutnovské publikum. Pokud chtějí sérii dovést k úspěšnému konci, na domácí palubovce si nemohou dovolit klopýtnutí. „Před sobotním zápasem si musíme rozebrat naše chyby, ale je důležité, že si děvčata uvědomují, že play off je jiná soutěž a mohou uspět," důvěřuje svým hráčkám Rešetár.

Neděle 18.00: BLK Slavia Praha – Sokol Hradec Králové.

V hlavním městě čeká „lvice" těžká šichta, čehož si je moc dobře vědoma i trenérka Romana Ptáčková: „Slavistky budou hrát v domácím prostředí a moc dobře vědí, že my jsme bez naší velké podkošové opory Míši Hartigové, takže udělají všechno pro to, aby nám porážku vrátily."