Plochodrážní příznivci si o víkendu na stadionu ve Svítkově opět přijdou na své. V neděli se jede tradiční závod o Zlatou přilbu, ale živo bude na oválu již v pátek večer.

Jako první se uskuteční druhý finálový závod Mistrovství světa juniorů do 21 let, který začíná v 19 hodin. Českou plochou dráhu budou zastupovat Eduard Krčmář a Patrik Mikel. V čele šampionátu je zatím Polák Krystian Pieszczek.

V sobotu se pojede 42. ročník Zlaté stuhy juniorů, kterou doplní Jawa Cup (250 ccm). Vrchol víkendu následuje v neděli, kdy v poledne začíná 68. Zlatá přilba města Pardubic.

Kdo bude chtít získat slavnou trofej, musí se systémem závodu prokousat až do šestičlenného finále. Na startu nebude chybět loňský vítěz Jurica Pavlic z Chorvatska či účastníci letošního ročníku Grand Prix jako Nicki Pedersen, Chris Harris a Antonio Lindbäck. Přijede i Emil Sajfutdinov z Ruska.

Naposledy zůstala Zlatá přilba doma před dvaceti lety, kdy triumfoval Tomáš Topinka. Letos budou českými zástupci v nedělním závodu Aleš Dryml, Josef Franc, Zdeněk Holub, Eduard Krčmář, Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer.

Program závodů:
Pátek 16. září v 19.00: Mistrovství světa jezdců do 21 let – finále 2.
Sobota 17. září ve 14.00: 42. Zlatá stuha juniorů a 3. Jawa Cup (volný závod 250 ccm).
Neděle 18. září ve 12.00: 68. Zlatá přilba města Pardubic.