Vyrovnaná byla pouze první čtvrtina (30:24), pak už otěže zápasu převzaly „lvice“ a na palubovce koncertovaly.

„Úvodní část rozhodně nebyla snadná, byla vidět nervozita. Hrály jsme doma a věděly jsme, že máme silnější tým a měly bychom tak vyhrát. První zápas je vždycky nervózní, ale myslím si, že od druhé půle už to bylo jasné. Bylo to potom snazší a hlavně jsme si zahrály všechny. Pak už to bylo v našich rukou,“ uvedla nová kapitánka hradeckého celku Andrea Klaudová (dříve Ovsíková). Jen pro doplnění, každá z dvanácti hráček „lvic“ strávila na palubovce minimálně dvanáct minut.

Hradecké družstvo čeká na úvod náročný říjen, v tomto měsíci absolvuje celkem sedm ligových zápasů. „Hlavně abychom vydržely zdravotně a nikomu se nic nestalo,“ naráží šéfka týmu na fakt, že některé hráčky včetně ní těsně před sezonou ještě laborovaly se zraněním. „Ale máme širokou lavičku, tak v tom by neměl být takový problém,“ dodává.

Hned v sobotu „lvice“ narazí na mnohem těžšího soupeře, neboť se od 17 hodin představí na půdě brněnských Žabin, které v úvodním kole jasně zvítězily na palubovce ostravského celku SBŠ 101:54.