Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Pochobradská: 'Moje forma? Určitě je lepší než zkraje sezony'

Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Formu mají i po vánoční přestávce. Hradecké basketbalistky to daly jasně najevo v pražském Edenu. Ve středu od 18.30 hodin zakončí lvice základní část ŽBL domácím utkáním s papírově slabším DSK Basketball.

8.1.2014

Klára Pochobradská.Foto: Jiří Růžička

„Na každý zápas se připravujeme stejně zodpovědně a chceme z něho odejít s vítězstvím," odmítá jakékoliv podcenění pivotka Klára Pochobradská, která v poslední době září.

O víkendu jste vyhrály na pražské Slavii 88:76. Jak těžký zápas jste absolvovaly?
Myslím si, že ve druhém poločase to bylo z naší strany velmi dobré. Na začátku utkání jsme sice měly problémy v obraně, ale všechno jsme si o přestávce vyříkaly a druhá půle se nám už vydařila, o čemž svědčí i výsledek.

V posledním vystoupení před vánoční přestávkou jste dokázaly otočit domácí duel se Slovankou, přestože jste v jedné chvíli prohrávaly až o patnáct bodů. Ukázalo to sílu vašeho týmu, který se nepoložil ani za takto nepříznivého stavu?
Určitě jsem si tím dokázaly, že jsme schopné i takovouto velkou ztrátu dohnat. Je vidět, že když hrajeme, jak máme, tak se to dá zvládnout.

Proti Slovance jste si připsala ceněný „double – double", který byl vaším prvním v této sezoně. Nyní proti pražské Slavii vám to uniklo o jediný doskok. Nezamrzí to trochu, přestože jde „jen" o statistiku?
Samozřejmě je to dobré, je to můj osobní úspěch, když se mi to podaří, ale rozhodně nejdu do zápasu s tím, že chci urvat „double – double". Chci především předvést co nejlepší výkon a když je z toho potom „double – double", tak je to takový příjemný bonus.

Přesto cítíte se teď v nejlepší formě této sezony?
Určitě. Konečně jsem se v této sezoně tak nějak jakoby srovnala. Rozhodně je to lepší než na začátku sezony.

Ve středu zakončíte základní část ŽBL domácím duelem s předposledním DSK Basketball. Jsou duely podobného typu nepříjemné v tom, že jste velkým favoritem a očekává se od vás vysoká výhra?
Částečně to tak je, ovšem na druhou stranu, když pominu USK Praha, liga je letos tak vyrovnaná, že se na každý zápas připravujeme stejně zodpovědně a chceme z něho odejít s vítězstvím.

Po první části budete figurovat na třetí či čtvrté příčce. Bude tímto umístěním splněn dílčí cíl?
To každopádně. Chtěly jsme udržet co nejlepší pozici, abychom měly dobré výchozí postavení. Takže myslím, že jsme splnily to, co jsme chtěly.

Autor: Petr Tomeš

8.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
Milan Černý.

„Rozhodla naše nekvalita," přiznal kapitán

Krátce z Hradce: O voličské průkazy je letos velký zájem

Střelec ohrozil maminku s kočárkem

Hradec Králové - Střelbou z airsoftové pistole ohrožoval lidi na ulici. V nebezpečí se ocitla i žena s dítětem. Policie střelce prověřuje i kvůli nedovolenému ozbrojování.

Rybár: „Snad začíná nová série"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Dostal gól čtyři minuty před koncem duelu s Libercem. Tyler Redenbach, bývalý Pardubák v dresu Bílých Tygrů, zakončil únik precizně. Dalo se s tím něco dělat? „Dalo se to chytit,“ usmál se po zápase Patrik Rybár.