České basketbalistky začaly s přípravou na červnové mistrovství Evropy. Na prvním kempu v Lázních Bělohradu je i pivotka Hradce Králové Klára Pochobradská, jedna z opor stříbrného ligového týmu.

„Budu makat na maximum a snažit se na finálový turnaj dostat," odhodlaně říká sympatická basketbalistka. Deníku poskytla rozhovor v lobby baru lázeňského hotelu Tree of Life.

Potěšila vás nominace na přípravný kemp reprezentace?
Moc. Abych pravdu řekla, tak jsem jí po téhle sezoně úplně nečekala. Ale jsem tady a jsem za to moc ráda.

Jak náročné bude udržet se v kádru do finální fáze?
Je nás tady osmnáct a šest hráček bude muset pryč. Bavily jsme se o tom s trenérem, který říkal, že to půjde rychleji, protože příprava bude trvat pouze měsíc a základní kádr se musí vyselektovat co nejdříve.

V Lázních Bělohrad, kde trávíte první týden soustředění, začínáte tvrdou fyzickou přípravou. Jak to tělo po sezoně zvládá?
Pro mě osobně je to hodně náročné. Ještě nejsem stoprocentně zdravá. Nějaké šrámy po ligovém finále zůstaly.

Širší nominace
na EuroBasket

Rozehrávačky: Kateřina Bartoňová (Piešťanské Čajky/SR), Veronika Bortelová (Nymburk), Kateřina Sedláková (Valosun Brno), Petra Záplatová (VŠ Praha).
Křídla: Kateřina Hindráková, Barbora Kašpárková, Michaela Stejskalová (všechny IMOS Brno), Beáta Adamcová, Tereza Pecková (obě Valosun Brno), Romana Hejdová (Angers/Fr.), Kateřina Elhotová, Tereza Vyoralová, Jana Veselá.
Pivotky: Ilona Burgrová, Alena Hanušová (všechny USK Praha), Kateřina Nováková (VŠ Praha), Klára Pochobradská (Hradec Králové), Kamila Štěpánová (Landes/Fr.)

Jaké si dáváte šance na probojování do finální nominace na mistrovství Evropy?
Šance? Budu makat na maximum a snažit se na finálový turnaj dostat. Pak uvidíme.

S Hradcem Králové jste zaznamenaly historický úspěch v podobě stříbrných medailí. Jste hrdá na to, co jste s nezkušeným a mladým týmem dokázaly?
Stoprocentně. Bylo to pro nás hodně nečekané. Před sezonou jsme vůbec nepomyslely na to, že se dostaneme až do finále. Spíš jsme si říkaly, že poté, co odešla Darina Mišurová a zranila se další rozehrávačka Michaela Stará, budeme hrát střed tabulky. Samy sebe jsme překvapily a máme z toho ohromnou radost.

Jak velký podíl na stříbru má trenérka Romana Ptáčková?
Velkou. Paní trenérka to s námi velmi dobře umí. Výsledky to jen dokazují. Dvakrát jsme byly bronzové, teď jsme vyšplhaly ještě o stupínek výš. Její práce je vidět.

Možná má k vám blíž a víc vám jako žena rozumí, než kdyby vás trénoval chlap.
(usmívá se) To nedovedu posoudit, ale možná na tom něco bude. Každý trenér je jiný, každopádně paní Ptáčková umí dokonale odhadnout, jak s kým pracovat.

Jaké byly oslavy v dívčí partě?
Veliký! Slavily jsme i s fanoušky a strašně jsme si to užily.

Přízeň fanoušků byla neuvěřitelná. Během domácích zápasů byla v hale na Eliščině nábřeží atmosféra srovnatelná s hokejovými zápasy Mountfieldu.
Jsou fantastičtí. Po celý rok nám vytvářeli skvělou atmosféru. Je obdivuhodné, že s námi jezdili po celé republice a že to vydrželi až do konce.

Jak v Lázních Bělohrad trávíte volný čas? Sledujete hokejový šampionát?
Jasně, koukaly jsme na Kanadu. Ale všechno nestíháme, program je docela nabitý. Kromě tréninku máme ještě lázeňské procedury.

Jaká jste hokejová fanynka?
Docela velká. Tím, že je mistrovství světa v Česku, tak to poznamená každého. I lidi, kteří hokej jinak moc nesledují. Osobně mám hokej hodně ráda.

Jsme jedničky! Basketbalistky zahájily přípravu na mistrovství Evropy
Soustředění ženské basketbalové reprezentace České republiky.
S úsměvy na tvářích zahájily české basketbalistky přípravu na červnové mistrovství Evropy v Rumunsku a v Maďarsku. Celý tým se speciálně pro Deník vyfotografoval před Medical Spa Resortem Tree of Life v Lázních Bělohrad, kde reprezentantky našly dokonalý servis pro regeneraci. „Po tréninku chodíme na procedury," pochvalovala si Klára Pochobradská, pivotmanka Sokola Hradec Králové.