Jednalo se o již 16. ročník turnaje, který je adresován dětem a dospělým z dětských domovů, diagnostických ústavů a dalších zařízení náhradní rodinné péče. Již čtvrtým rokem se turnaj konal pod záštitou náměstka primátora města Hradec Králové Martina Soukupa.

Turnaje se zúčastnilo šest zařízení z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Některá zařízení vytvořila B celky, DDŠ Horní Maršov dokonce C tým, a tak se letos na startu sešlo 15 družstev. Premiérovou účast si odbyl celek „Veteráni" Chrudim – jednalo se o bývalé svěřence z tohoto zařízení. Prvenství obhajoval A tým z Dětského domova se školou Horní Maršov.

Klání s nejmenším míčkem začalo souboji ve třech pětičlenných skupinách, ve kterých se týmy utkaly systémem každý s každým. Dva nejlepší celky z každé skupiny postoupily do šestičlenné finálové skupiny, kde se hrálo o konečné první až šesté místo. Zbylé kolektivy si to rozdaly ve skupinách o 7. aŽ 15. místo.

Putovní pohár za vítězství v celém turnaji putoval zaslouženě do Horního Maršova. Reprezentanti tohoto týmu (Petr Holub a Jan Herák) nenašli během klání žádného přemožitele. Zvláště desetiletý Herák udivoval svými výkony, když porážel chlapce i o čtyři roky starší. Vedoucí týmu, vychovatel Petr Holub, vede své svěřence systematicky ke sportu, chlapci trénují každý den – v Maršově to zkrátka dělají dobře.

Stříbrné medaile získal domácí tým DDÚ Hradec Králové A, který sehrál osm vítězných zápasů. Domácí podlehli pouze v jediném duelu mistrům z Maršova. Stříbrný celek tvořil Martin Velacka a bývalý československý reprezentant Marián Levinský, jenž svoji zlatou rukou často přiváděl diváky k úžasu.

Na bronz dosáhl tým Chrudimi A, jehož lídrem byl Jaromír Jedlička, pravidelný účastník všech dosavadních ročníků. Doprovázel ho Jan Richter. Celkem bylo k vidění mnoho zajímavých zápasů, ve kterých se často tleskalo nádherným výměnám. Každý tým měl doprovod svých fanoušků, turnaji nechyběla báječná atmosféra.

V silné konkurenci se neztratily děti z Dětského domova Sedloňov, za zmínku stojí i účast jediné dívky, která reprezentovala Přestavlky. Těmto družstvům patří velký obdiv za statečnost v bojích se silnějšími soupeři. Turnaj se konal v rámci fair-play, všichni přítomní byli s jeho průběhem a organizací navýsost spokojeni. Poděkování za významnou podporu patří Královehradeckému kraji, Magistrátu města Hradec Králové za ceny do soutěže, společnosti Orel za poskytnutí tělocvičny a také všem bezejmenným, kteří se na úspěšné akci podíleli.

Pod Bílou věží kraloval neporazitelný Horní Maršov. Loňské vítězství svěřenci obhájili

Martin Grossman, Lubomír Douděra