Druhými duely ve středu pokračují čtvrtfinálové série nejvyšší domácí soutěže basketbalistek. Zatímco hradecké „lvice" se budou v Praze snažit napravit domácí zaváhání, trutnovská Kara může na palubovce brněnského Valosunu získat druhý bod a přiblížit se postupu do semifinále.

Čtvrtfinále play off – 2. zápasy

Středa, 17.00: BLK Slavia Praha - Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové (stav série: 1:0).

První utkání hradeckým „strojařkám" nevyšlo, ale nic se neděje. K postupu jsou zapotřebí tři vítězství.

„Situaci jsme si zkomplikovali, ale stále se nic nemění na tom, že musíme třikrát vyhrát, pokud chceme postoupit. V Edenu nás čeká úplně jiné utkání. Budeme se snažit lépe bránit Američanku Vaughnovou (v prvním utkání dala 33 bodů). Doufám, že i naše střelba bude lepší, než tomu bylo doma," uvedl Miroslav Volejník, asistent hradecké trenérky Romany Ptáčkové.

Středa, 17.00: Valosun KP Brno -  BK Kara Trutnov (stav série: 0:1).

V opačném rozpoložení než hradecké „lvice" půjdou do druhého klání basketbalistky Kary. Ty v domácím prostředí na úvod série nezaváhaly, a tak mohou na palubovku soupeře vyrazit v dobrém rozpoložení.

Ale také s bojovnou náladou. Kdo by nechtěl po dvou zápasech vést 2:0 a s takovým stavem jít do třetího, navíc domácího zápasu. „Je důležité, že vedeme 1:0. Valosun v domácím prostředí může být trošku ve stresu, čehož bychom se měli snažit využít," nechal se krátce po sobotním duelu slyšet trenér Trutnova Jozef Rešetár.