Pardubičtí basketbalisté se pořádně nadřeli na postup do další fáze Českého poháru. V utkání čtvrtého kola na palubovce sousedního Hradce Králové, který hraje o „patro" níž (I. ligu), rozhodli o svém vítězství definitivně až v závěrečných dvou minutách. V Třebši duelu přihlížela zaplněná hala.

Prestižní derby mělo také charitativní nádech. Výtěžek z utkání (20 000 Kč) poputuje na podporu léčby sedmileté dívenky Michalky Zahradníkové z nedalekých Třebechovic pod Orebem, která trpí neznámou nemocí s příznaky dětské mozkové obrny (více informací o Michalce na http://michalka-dmo.webnode.cz).

Finanční sbírka byla tvořena ze vstupného, které činilo 50 Kč, a také z dražby upomínkových dresů s logy obou klubů a podpisy všech hráčů. Diváci mohli přispět i přinesenými plastovými víčky.

Rodiče Pavel a Petra Zahradníkovi tímto moc děkují všem příznivcům, kteří přišli podpořit nejen basketbal, ale i jejich dceru v nelehkém životním osudu.

Vybrané finanční prostředky použijí na nákup tolik potřebných rehabilitačních pomůcek, které zdravotní pojišťovna nehradí.

Sokol Hradec Králové 2 – BK JIP Pardubice 76:89 (32:19, 41:39, 60:66)

Fakta - body: Majerík 18, Šírek 15, Mahler 13, Lachman 12, Kiršbaum 12, Synáček 5, Švandrlík 1 – Wall 24, Šoukal 15, Sanders 12, Šoula 11, Kotas 9, Hezekiah 8, Příhonský 5, Kohout 4, Bohačík 1. Diváci: 500.

Nadšeně hrající domácí v úvodní čtvrtině favorita zaskočili a dokázali mu nastřílet 32 bodů! Třináctibodové manko poté hosté začali postupně ukrajovat a v průběhu třetí části šli poprvé do vedení.

Hradec přesto bojoval až do samotného závěru. Dvě minuty před koncem byl rozdíl ve skóre bod (73:74). Pak však úřadoval nejlepší hráč utkání Joseph Wall a dvěma trojkami rozhodl o výhře Pardubic.