Basketbalový svátek je připraven na prodloužený víkend ve sportovní hale při ZŠ Komenského. Trutnov totiž od pátku do neděle hostí očekávané Final 6 basketbalového Poháru České pošty.

Kara Trutnov

Dnes 19.00: s VŠ Praha

Již páteční čtvrtfinálový program přivede do hry oba východočeské kolektivy. Trutnov bude mít za soupeře pražské vysokoškolačky. V jejich dresu se představí bývalá rozehrávačka Kary Petra Záplatová.

„Těším se na holky a na to, jak bude zápas probíhat. Myslím, že Trutnov je vhodný soupeř pro to, abychom si zahrály dobrý basket. Bude to zajímavá podívaná. Jsem ráda, že na nás vyšel Trutnov. Má skvělou podporu fanoušků, zápasy mají dobrou atmosféru," nechala se slyšet Záplatová.

V dobrém rozpoložení půjdou do utkání i domácí hráčky. Ty sice naopak od soupeřek působí v ŽBL v nadstavbové skupině A2, ale tam sbírají sebevědomí jedním vítězstvím za druhým. „Jsme plni očekávání. Myslím, že družstvo je v dobré pohodě. Diváky chceme potěšit," prohlásil trutnovský kouč Jozef Rešetár.

Jeho tým má v této sezoně s VŠ Praha aktivní bilanci. Doma sice v úvodu těsně prohrál, v hlavním městě ale bral vítězství. „Věřím, že to i tentokrát bude zajímavý zápas, který za pomoci našich skvělých fanoušků zvládneme," dotkl se Rešetár jedné z výhod svých svěřenkyň. V Trutnově se totiž Final Six nehraje každý rok a před domácími hráčkami tak leží velká motivace.

Na vítězný tým z tohoto duelu čeká sobotní mač s obhájcem trofeje, jímž je Imos Brno.

Sokol Hradec Králové

Dnes 16.30: se Slovankou MB

Původním čtvrtfinalistou měl být tým Slavie Praha, jeho zástupci ale ve středu večer oznámili, že se Final 6 ČP nezúčastní (kvůli marodce). Místo nich přijala divokou kartu Slovanka Mladá Boleslav a sokolky se tak musely začít připravovat na nového soupeře.

Šestý tým ŽBL tedy nahradil osmý (druhý ve skupině A2). Jedná se tedy o soupeře zhruba na stejné výkonnostní úrovni.

Hradci jiný protivník cíle nemění. „Pokud nezvládneme páteční duel, turnaj budeme brát jako neúspěšný. Naopak úspěchem by byla medaile. Ovšem dokážu si představit i situaci, že prohrajeme po výborném výkonu koncovku zápasu o bronz a řekneme si, že holky přesto obstály," říká hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Pro Sokol je to první z vrcholů sezony (druhým je play off ŽBL). „Bereme to jako velkou výzvu. Přesto je to specifické v tom, v jaké fázi se nyní nacházíme. Díky tomu, že jsme nezvládly některá utkání, tak se v tabulce nadstavby nemáme kam posunout. Tudíž pohár pro nás bude zajímavý tím, že budeme mít zase o co hrát," podotýká šéfka střídačky „lvic".

Přestože dnešní duel Hradec – Slovanka se odehraje pro oba na neutrální půdě, Ptáčková si myslí, že její svěřenkyně budou mít přece jen „domácí" výhodu. „Věřím, že ta půda pro nás nebude tak neutrální a že nás do Trutnova přijede povzbudit co nejvyšší počet našich fanoušků. Určitě nám vytvoří domácí prostředí a pomohou nám v cestě k našemu cíli, kterým je zisk bronzové medaile," přeje si trenérka.

Na vítěze tohoto střetnutí čeká v sobotním semifinále mistrovský USK Praha.