Halová atletická sezona je v plném proudu. O slovo se po roce opět přihlásily závody o domácí tituly. Závodníkům hradeckého Sokola to hned na úvod cinklo v Hale Otakara Jandery v pražské Stromovce.

Nejlepšího výsledku dosáhla Štěpánka Pohlová Kučerová v závodě na 3000 metrů chůze žen, ve kterém si došla pro nejcennější kov, tedy zlatou medaili. Na „bednu“ vystoupal také talentovaný vícebojař Štěpán Štefko, jenž získal bronz v sedmiboji juniorů a to díky osobnímu rekordu (5204 bodů).

close Štěpán Štefko (vpravo) info Zdroj: oddíl zoom_in Štěpán Štefko (vpravo) Klub z východočeské metropole vedle medailových umístění zapsal i další solidní výkony a výsledky. Poprvé v hradeckých barvách závodil na MČR Adam Šulc, jeho jedenácté místo je velmi dobrým vstupem do dorostenecké kategorie a zároveň příslibem do budoucna. Další dorostenec Jiří Arnošt obsadil pátou příčku v chůzi na 5000 metrů.

Osobním rekordem co se týká celkového počtu bodů (3519) i několika dílčími osobáky se prezentovala mladá vícebojařka Anna Havlíčková. V pětiboji juniorek z toho bylo v konkurenci tuzemské elity krásné osmé místo.

close Adam Šulc, Anna Havlíčková a Štěpán Štefko info Zdroj: oddíl zoom_in Adam Šulc, Anna Havlíčková a Štěpán Štefko Ve vloženém běhu na 200 metrů úspěšně testoval svoji formu reprezentant Michal Desenský (2. místo), když zůstal jen o sedm setin sekundy za svým životním maximem.