Svěřenkyně trenérky Martiny Polákové však chtějí výš, a to do semifinále. V závěrečném dvoukole 2. února však musejí uspět s Vyšehradem a pražskou Slavií.

Extraliga žen:

Slavia Hradec Králové - Rakovník 4:5 (1:4).

Branky Hradce: Kolumpková 2, Gočalová, Smitková.

Slavia Hradec: Šmídová – Smitková, Švenková, Kolumpková, Gočalová, Walterová, Venclová, Piláriková. Hradecká děvčata odjela k zápasům v silně kombinované sestavě. V prvním poločase hrála až příliš pasivně a prohrávala o tři branky.

Po změně stran přišel na palubovku úplně jiný tým. Slávistky přidaly na důrazu, napadaly soupeřovu rozehrávku a ve 36. min. byl stav 4:5. Minutu a půl před koncem Hradec dokonce vyrovnal, ale rozhodčí z nepochopitelných důvodů branku neuznali.

Slavia Hradec Králové – Bohemians Praha 4:2 (1:0).

Branky Hradce: Piláriková 2, Švenková, Kolumpková. Od úvodu předváděly slávistky útočný kombinační hokej a Pražanky přehrávaly. Na první branku se čekalo až do 16. minuty, kdy se prosadila Kolumpková. Po přestávce nejprve Piláriková a po ní Švenková z trestného rohu upravily na 3:0.

Je překvapivé, že hradeckou kapitánku Švenkovou vyřadili reprezentační trenéři z konečné nominace na halové mistrovství Evropy, které probíhá koncem tohoto týdne v Nymburku. Sedm minut před koncem začaly hrát „klokanky“ powerplay, čehož využila Piláriková a střelou do prázdné branky zvýšila na 4:0. V poslední minutě Pražanky už jen korigovaly výsledek.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec: „Proti Rakovníku jsem v první půli vsadila hlavně na defenzivu, ale to nám nevyšlo. Ve druhém dějství začaly holky hrát daleko odvážněji a za předvedený výkon si minimálně bod zasloužily. Bohužel, rozhodčí nám upřeli regulérní gól a navíc jsme promarnily několik šancí. S Bohemkou odvedly holky parádní výkon, a to jak v defenzivě, tak ofenzivě. Od první minuty šly tvrdě za vítězstvím, a vyplatilo se to. Hodně si cením, že jsme zvládly sedmiminutovou přesilovku soupeře, a to hlavně po taktické stránce.“

 

Extraliga dorostenek:

Slavia Hradec Králové – Hostivař 1:8 (1:4).

Branka Hradce: Venclová. Slavia Hradec: Čecháková – Syrová, Žemličková, Raková, Oppová, Krausová, Venclová, Okrouhlická, Dančarčíková. Slavia Hradec Králové – České Budějovice 3:0 (1:0). Branky: Krausová, Syrová, Venclová. Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec: „První zápas nám nevyšel po všech stránkách a Pražanky byly jasně lepší. S Budějovicemi bylo na hřišti úplně jiné mužstvo. Holky podaly daleko zodpovědnější výkon. Prim hrály především kapitánka Venclová a Čecháková, která zachytala fantasticky.“