V

Ve dnech 13. až 18. srpna 2007 se vPraze uskuteční 1. Policejní mistrovství světa ve fotbale 2007, které se koná pod záštitou ministra vnitra Ivana Langera a policejního prezidenta Oldřicha Martinů.

Pořadatelem mistrovství je Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky (UNITOP ČR), kteráúzce spolupracuje sMinisterstvem vnitra ČR a Policií ČR. Uspořádáním této významné akce byla ČR pověřena Světovou policejní sportovní unií (USIP) sdružující 63 národních policejních sportovních organizací vnávaznosti na úspěšně zajištěné 1. Policejní mistrovství Evropy vatletice vPraze vroce 2006, které mělo značný ohlas vzahraničí.

1. Policejní mistrovství světa ve fotbale 2007 je jednou znejvýznamnějších akcí policejního sportu. Do finálového utkání se kvalifikovalo osm fotbalových týmů znejrůznějších světových států. Praha bude hostit policisty - fotbalisty těchto zemí: Egypt, Demokratická republika Kongo, Kuvajt, Maďarsko, Rumunsko, Saudská Arábie a Rusko. Chybět nebude samozřejmě ani tým Policie ČR.

Mistrovství bude slavnostně zahájeno vneděli 12. srpna ve 20.00 hodin vhotelu Pyramida. Od pondělí 13. srpna do středy 15. srpna budou probíhat jednotlivé zápasy dle rozlosování ve skupinách vareálu tréninkového centra Sparta Praha na Strahově. Začátek zápasů bude vždy od 9.00 hodiny ranní.

Čtvrtek 16. srpna je volným dnem. Zápasy o 6. až 8. místo a semifinálová klání jsou naplánovány na pátek 17. srpna vareálu tréninkového centra Sparta Praha na Strahově. Vpátek proběhne také zasedání výkonného výboru USIP. Mimořádný kongres delegátů zčlenských států USIP, smožnou účastí médií, se koná v sobotu 18. srpna od 9.30 hodin vhotelu Pyramida.

V sobotu 18. srpna již vyvrcholí boj o 3. a 4. místo, hrát se bude od 14.30 na stadionu E. Rošického na Strahově. Následovat bude finálové utkání dvou nejlepších celků, které začne v17.00, taktéž na stadionu E. Rošického na Strahově. Ihned po jeho ukončení, kolem 19.30 večer, proběhne přímo na stadionu slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků a předání cen. Finálový souboj bude vysílat vpřímém přenosu Česká televize na ČT4.

 

Finálového utkání a následného slavnostního vyhlášení se kromě ministra vnitra, policejního prezidenta, představitelů UNITOP ČR a USIP, zúčastní také primátor hlavního města Prahy, předseda ČMFS, prezident Sparty a další významní hosté. Moderování slavnostního programu a stejně tak slavnostního zakončení mistrovství vhotelu Pyramida, se ujme Štěpán Škorpil. Kposlechu zahraje Hudba hradní stráže a Policie ČR.

Podrobné informace o mistrovství, zejména harmonogram zápasů, najdete na internetových stránkách organizátora mistrovství Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky – UNITOP. Na internetu budou také průběžně zveřejňovány výsledky jednotlivých zápasů.

Po celou dobu mistrovství bude v prvním patře budovy vareálu na Strahově kdispozici Informační centrum a press centrum, kde si zástupci médií budou moci vyzvednou akreditace k volnému pohybu na stadionu. Centrum bude shromažďovat také veškeré průběžné a konečné výsledky zápasů.

Vstup pro veřejnost je na všechna utkání zdarma.