Fanoušci, pozor! Od pátku do neděle se v Hradci Králové představí domácí špička v ženském basketbalu.
V hale TJ Sokol na Eliščině nábřeží se uskuteční Final Six, závěrečný podnik Poháru České pošty.

Turnaje se zúčastní i dva euroligové celky, ZVVZ USK Praha a Frisco Sika Brno, jejichž kádry tvoří především zahraniční hvězdy a české reprezentantky. Oba čeští giganti jsou nasazeni přímo do sobotního semifinále.

Na východě Čech se dále představí Valosun Brno, BK Czech coal Aldast Strakonice, VŠ Praha a domácí TJ Sokol Hradec Králové.

Pro lvice bude domácí turnaj velkou motivací. Jelikož se do Final Six neprobojovala trutnovská Kara ani mladoboleslavská Slovanka, tým kouče Miroslava Volejníka by podle papírových předpokladů mohl usilovat o třetí příčku.

„Budeme mít podporu publika, tak se nám třeba zadaří více než v lize,“ říká křídelnice Andrea Ovsíková a dodává: „Nemyslím si, že by třetí místo bylo nereálné. Když budeme mít trochu štěstí a zahrajeme jako v lize proti Slovance, tak to klidně může klapnout. Bylo by to ideální.“

V pátečním čtvrtfinále se od 18.15 hodin lvice poměří s VŠ Praha. „V lize jsme je dvakrát porazily, umíme na ně zahrát. Věřím, že pro nás dopadne tento zápas kladně. Mohlo by to být pěkné vyrovnané utkání. Jednoduché to ale nebude, vždyť VŠ dokázaly vyřadit Trutnov. Rozhodne asi i štěstí,“ je přesvědčená Andrea Ovsíková.

Na úspěšnějšího z tohoto duelu v sobotním semifinále (18.15) čeká Frisco Sika Brno. Poražený si zahraje o pátou pozici. Vyvrcholení Final Six přijde na řadu v neděli, kdy je na programu utkání o třetí místo (13.00) a finále (15.45).