Po letní přestávce startuje nový ročník extraligy mužů a žen v pozemním hokeji. V obou kategoriích má zastoupení Slavia Hradec Králové. Přáním je, aby se oba týmy probojovaly do play off a zahrály si o medaile.

Začínají doma

Pozemkáři Slavie pod vedením hrajícího kouče Marka Machúta přivítají dnes na Všesportovním stadionu ve 13 hodin Mnichovice a zítra v 11 hodin Hostivař. Plný počet bodů by měl být povinností. V nejvyšší soutěži bude startovat devět celků, které budou hrát nejprve dvoukolově každý s každým a poté přijdou boje o umístění. S přípravou na sezonu byl Machút spokojen.

„Trénovalo se třikrát týdně v domácích podmínkách, důraz byl kladen především na vytrvalost. Poslední srpnový víkend jsme startovali na tradičním mezinárodním turnaji Rača Cup v Bratislavě, kde jsme obsadili první místo. Nešlo ani tak o výsledky, důležité bylo, že jsem si mohl vyzkoušet hráče na různých postech a hledat nejoptimálnější sestavu. Pokud jde o změny v kádru, tak nás opustil Michal Krýsl, který se vrací zpět do Bolevce. Nezastírám, že to pro nás bude citelné oslabení. Do úvodních zápasů extraligy budu mít k dispozici jen třináct hráčů, neboť pro zranění a nemoci budou chybět T. Melzer, Linder, Rak a Pilný,“ uvedl hradecký trenér Marek Machút.

Přivítají „klokanky“

V nejvyšší soutěži žen přivítá Slavia Hradec dnes na Všesportovním stadionu v premiéře Bohemians Praha. V hráčském kádru v letní přestávce ke změnám nedošlo. „Jsem ráda, že se podařilo prodloužit hostování Vošahlíkové z Pragy, jinak chci do týmu začlenit další talentované dorostenky. Příležitost určitě dostanou, v extralize navíc získají zkušenosti,“ prozradila trenérka Martina Poláková.

Podle jejích slov proběhla příprava v domácích podmínkách, děvčata se zúčastnila také turnaje v Rakovníku, kde však kádr nebyl kompletní. „Věřím, že nastávající sezona na venkovní ploše bude lepší než loňská. V silách týmu určitě je skončit po základní části do čtvrtého místa,“ řekla závěrem trenérka slávistek Poláková.

(js)