Rozhodovat se bude až první únorový víkend, kdy svěřenci kouče Smetany narazí na Litice a pražskou Slavii. Pokud porazí Západočechy, pak by jim postup neměl uniknout.

Extraliga mužů

Slavia Hradec Králové – Litice 5:3 (5:0). Branky HK: Hynčík 2, Krýsl, Suchý, Toms. Hradec: Keprta – Machút, Blažíček, Ellinger – Hynčík, Toms, Krýsl, Suchý.

Ladislav Smetana, trenér Hradce: „Tento zápas byl pro nás nesmírně důležitý, neboť v případě výhry bychom měli šanci probojovat se do finálové čtyřky. Vzhledem k tomu, že extraligu hraje letos pouze pět celků, tak šlo opravdu o hodně. Moji svěřenci přistoupili k zápasu velice zodpovědně a první půli zcela ovládli a to jak herně, tak i výsledkově. Po změně stran hrál soupeř celou dobu bez brankáře s pěti hráči v poli. Trochu mě mrzí, že jsme nedali ani gól, i když jsme měli minimálně čtyři tutovky. Mohli jsme si trochu vylepšit skóre, ale to se nestalo. Každopádně tři body jsou pro nás strašně důležité."

Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 3:5 (1:4). Branky HK: Toms, Suchý, Hynčík.

Ladislav Smetana, trenér Hradce: „Tento zápas byl v poli celkem vyrovnaný. Na trestné rohy jsme vyhráli 4:2, ale bohužel v této činnosti se nám nepodařilo skórovat, což se ukázalo jako rozhodující. Pražané vedli v prvním poločase už 3:0 a nakonec odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem. Po přestávce se náš výkon výrazně zlepšil, soupeře jsme dostali pod tlak a až do poslední minuty bylo o co hrát. Znovu jsme ale neproměnili tři vyložené šance a to nás stálo minimálně bod."

Slavia Hradec Králové – Rakovník 4:8 (2:3). Branky HK: Suchý 2, Hynčík, Machút. Hradec: Keprta – Machút, Bicek, Blažíček, Ellinger – Hynčík, Toms, Krýsl, Suchý.

Ladislav Smetana, trenér Hradce: „První poločas měl zcela vyrovnaný průběh. Ve 3. minutě jsme se ujali vedení, ale o čtyři minuty později jsme prohrávali 1:2. Následně jsme soupeře dostali pod tlak a vytvořili si řadu šancí. Stejně jako v předešlých duelech, tak i tentokrát se nám však skórovat nepodařilo, ale naopak jsme inkasovali třetí gól. Do poločasu snížil Suchý z penalty. Po přestávce jsme se soupeřem drželi krok, neproměnili dalších pět velmi dobrých příležitostí a tak nemáme ani bod. Ještě ve 27. minutě byl sice stav 3:4, ale pak jsme dostali tři rychlé góly a bylo po zápase. Halový hokej je prostě někdy hodně krutý. Kdybychom proměnili alespoň polovinu šancí, tak jsme měli minimálně bod. Na kdyby se ale nehraje."

Slavia Hradec Králové – Bohemians Praha 3:4 (3:3). Branky Slavie HK: Blažíček, Krýsl, Bicek.

Ladislav Smetana, trenér Hradce: „Zápas s vedoucím celkem extraligy byl vyrovnaný a dramatický až do poslední minuty. V 10. minutě jsme prohrávali 0:3 a vypadalo to hodně špatně. Následně se nám zranil Ellinger, který dostal hokejkou přes oko a musel být převezen do nemocnice. Všichni přejeme Tomášovi brzké uzdravení. Přesto se nám poté v rozmezí 18. a 20. minuty podařilo vyrovnat na 3:3. Druhá půle byla v naší režii a musím říct, že jsme spalovali jednu šanci za druhou. Třikrát jsme například netrefili prázdnou branku a nastřelili jsme dvě tyče. Ve 28. minutě jsme naopak inkasovali rozhodující gól. Po šesti zápasech tak máme tři body a o našem postupu do play off se bude rozhodovat první únorový víkend, kdy hrajeme s Liticemi a pražskou Slavií. Pevně věřím, že se do finálové čtyřky probojujeme a konečně protrhneme střeleckou smůlu."

Jan Skalička