Vítězové si zahrají o titul, bronzové medaile obdrží celek, který se lépe umístil po základní části.

Není bez zajímavosti, že se hradečtí pozemkáři střetli s Rakovníkem v semifinále už loni. Tehdy po čtyřiceti minutách skončil zápas 3:3, ale na penalty vyhráli „sešívaní" 3:1. Ve finále Hradec podlehl pražské jmenovkyni 1:5, ale i tak byl zisk stříbrných medailí obrovským úspěchem tohoto sportu ve městě pod Bílou věží.

„Letošní ročník extraligy je neskutečně vyrovnaný, každý může porazit každého. Těžko si můžeme vybírat soupeře. Myslím si, že závěrečné duely přinesou nesmírně zajímavou podívanou. My se chceme co nejlépe připravit a jen doufám, že kluci budou v dobré psychické pohodě a nechají na palubovce všechno. Až na Ellingera, který má problémy s okem, bychom měli být kompletní," řekl Deníku první muž hradecké střídačky Ladislav Smetana.

Extraliga mužů

Slavia HK – Slavia Praha 5:5 (2:3). Branky HK: Krýsl 2, Hynčík, Toms, Bicek. Hradec: Keprta – Machút, Bicek, Blažíček, Suchý – Toms, Krýsl, Hynčík, Vrána.

Ladislav Smetana, trenér Slavie HK: „Potřebovali jsme získat minimálně bod, abychom se přiblížili play off. V první půli měli Pražané o trochu více ze hry, navíc hráli s pěti hráči v poli bez brankáře. My jsme se ujali vedení ve 4. minutě zásluhou Hynčíka, ale následně soupeř během čtyř minut dokázal třikrát skórovat. Dvě minuty před přestávkou dal kontaktní gól Toms. Pokud jsme po změně stran měli míček na svých hokejkách, tak jsme rovněž hráli bez gólmana, čímž jsme domácí trochu zaskočili. Ve 39. minutě jsme se Krýslem dostali do vedení 5:4, ale patnáct vteřin před koncem soupeř vyrovnal."

Slavia HK – Litice 9:5 (5:2). Branky HK: Toms 3, Krýsl 3, Hynčík 2, Bicek.

Ladislav Smetana, trenér Slavie HK: „Závěrečný zápas základní části jsme potřebovali vyhrát, což se povedlo. Celý mančaft byl pořádně nažhavený. I když jsme od 3. minuty prohrávali 0:1, tak se nám podařilo do přestávky zápas rozhodnout. Ve druhé půli jsme měli hru plně pod kontrolou a skóre ještě ještě navýšili."   (js)