A nyní dobrá zpráva pro příznivce hradeckého pozemního hokeje: první zápas se uskuteční v sobotu od 14.30 hodin na stadionu ve Farářství. Nový stánek by měl „praskat ve švech", diváci by měli hradecké pozemkáře povzbudit v hojném počtu. Odveta je na programu hned druhý den v Praze. A ještě jedna zajímavost: nehraje se na celkové skóre. Pokud by například Hradec doma vyhrál 2:1 a venku prohrál 0:5, přijdou ke slovu penalty, což by mohla být pro svěřence trenéra Smetany tak trochu výhoda.

Jenomže před rozhodujícími zápasy sezony dostali slavisté pořádnou ránu. V Liticích sice prohráli o dva góly, což nehrálo podstatnou úlohu, jenže daleko horší je, že se zranil klíčový hráč zadních řad Marek Machút, který má prošlápnuté koleno. Jeho start v semifinálových bojích je téměř vyloučen. Je to velký průšvih, hradecká defenziva tím rozhodně utrpí.

Extraliga mužů: Litice – Slavia Hradec Králové 5:3 (1:2). Branky HK: Hynčík, Krýsl, Erben. Hradec: Keprta – Machút, Suchý, Rak, Bryscejn – Ellinger, Zdeněk, Krýsl – Hynčík, Toms, Koutník. Střídali: Straka, Erben.

Ladislav Smetana, trenér Hradce: „Do Litic jsme odjeli s cílem uhrát dobrý výsledek, byla to pro nás generálka na play off. Moc jsem si přál, aby se nikdo nezranil, ale stalo se to nejhorší, co se mohlo stát. Zranil se nám Machút, který řídí celou defenzivu a vypadá to s ním hodně špatně. Nedovedu si vůbec představit, kdo ho nahradí. Jeho start v play off je téměř vyloučen. Toho by dal dohromady snad jen profesor Pavel Kolář, ale není to náš oddílový lékař, takže z toho nic nebude (usměje se). Samotný zápas pro nás nezačal vůbec špatně a v 6. minutě jsme šli Hynčíkem do vedení. O dvanáct minut později Západočeši po trestném rohu vyrovnali. Nicméně jsme to byli my, kdo šel na poločasovou přestávku v lepší náladě, neboť se ve 35. minutě individuálně prosadil Krýsl. V první půli se hrál oboustranně otevřený a bezstarostný hokej, s výkonem svých svěřenců jsem byl spokojen. Bohužel po přestávce jsme měli herní výpadek a v rozmezí 45. a 49. minuty inkasovali tři góly. Tím bylo prakticky po zápase. V 52. minutě přidali domácí z trestného rohu pátý úspěch. Korekce výsledku z naší strany přišla o čtyři minuty později z hole Erbena. Tentokrát nám chyběli Vrána, Blažíček a Smejkal, snad budou na semifinále fit. Nyní mám ale hlavu zamotanou, co bude s Machútem. Závěrem bych chtěl pozvat všechny fanoušky, aby nás přišli v sobotu povzbudit do Farářství v hojném počtu. Jejich podporu budeme moc potřebovat. Za sebe i hráče mohu slíbit, že oba duely budeme chtít úřadujícím šampiónům co nejvíce znepříjemnit a pokusíme se o malý zázrak."

Jan Skalička