Tentokrát měli duel velmi dobře rozehraný, ale závěr si dost zkomplikovali. Přesto tři důležité body zůstaly doma.

Extraliga mužů: Slavia Hradec Králové – Mnichovie 4:3 (2:2). Branky HK: Toms 3, Krýsl. Hradec: Keprta – Suchý, Machút, Smejkal – Blažíček, Ellinger, Zdeněk, Krýsl – Hynčík, Toms, Rak. Střídali: Straka, Koutník, Bryscejn, Pilný, Kulička.

Ladislav Smetana, trenér Slavie Hradec Králové: „Před utkáním jsem nabádal hráče, aby soupeře nepodcenili. Všichni dobře víme, že na podzim jsme o výhru přišli v poslední minutě. Z naší strany to měly být povinné tři body. Začátek nám vyšel skvěle a v 8. minutě po brankách Krýsla a Tomse jsme vedli 2:0. Vypadalo to na naši exhibici, ale omyl. Najednou naši hráči výrazně polevili. Zřejmě si mysleli, že vše půjde samo a už se nemůže nic stát. Mnichovice vycítily šanci, v 16. a 29. minutě dokázali dvěma góly srovnat. O přestávce bylo v naší kabině trochu rušno, museli jsme si některé věci vyříkat. Také nástup do druhé půle se nám vydařil, protože Toms ve 42. a 45. minutě nás poslal do vedení 4:2. Poté náš výkon opět sklouzl do průměru. Soupeř hrající tak trochu antihokej snížil až v poslední minutě. Sportovně musím přiznat, že to byl náš nejhorší výkon v tomto ročníku extraligy na venkovní ploše. Spokojenost je tak pouze se třemi body, které nás opět přiblížily k play off, ale vyhráno zdaleka ještě nemáme. Další důležitý zápas nás čeká v sobotu v Praze s Presidentem. Pražané také pomýšlejí na postup do elitní čtyřky, určitě nás tam nečeká nic jednoduchého."