Po třítýdenní přestávce pokračovala extraliga mužů v pozemním hokeji. Velký krok k postupu do bojů o medaile udělali hráči Hradce, kteří přesvědčivě zvítězili v Praze nad Pragou.

V posledním kole základní části soutěže hostí svěřenci kouče Ladislava Smetany v sobotu od 11 hodin na Všesportovním stadionu Mnichovice. Pokud získají tři body, budou v semifinále. Tam „sešívaní" případně narazí na někoho z trojice Litice, Slavia Praha či Rakovník. Hrát se ale bude na hřišti soupeře, a to hned v neděli.

Extraliga mužů: Praga Praha – Slavia Hradec Králové 0:5 (0:3). Branky: Krýsl 2, Toms, Machút, Ellinger. Slavia Hradec: Keprta – Pařízek, Vrána, Machút, Blažíček – Suchý, Ellinger, Krýsl, Zdeněk – Toms, Straka. Střídali: Buchwald, Pilný, Melzer, Smejkal.

Ladislav Smetana, trenér Slavie Hradec: „Zápas byl pro nás nesmírně důležitý. Potřebovali jsme zvítězit, abychom si uchovali naději na play off. V minulosti se nám proti slabším celkům moc nedařilo a tak na tento duel jsme se velmi zodpovědně připravili. Hráči k němu přistoupili s plnou odpovědností, věděli, o co se hraje. Důležité bylo, že jsme šli do vedení již v 10. minutě zásluhou Krýsla. Poté jsme hru kontrolovali a do poločasu jsme přidali další dva góly. Přitom jsme ještě šest vyložených šancí neproměnili. Po přestávce jsme ve 45. minutě zvýšili na 4:0 a o výhře nebylo pochyb. Náš výkon šel poté trošku dolů, ale soupeře jsme do žádného tlaku nepustili. Navíc bylo poměrně velké teplo, což sehrálo také svoji roli. V závěru jsme přidali ještě jednu branku. Na druhou stranu jsem rád, že se nikdo nezranil. Doufám, že pro další zápasy budu mít k dispozici kompletní kádr. Závěrem bych chtěl pozvat všechny naše fanoušky na sobotní zápas s Mnichovicemi a věřím, že nás povzbudí."   (js)