S letní přípravou je trenér Ladislav Smetana vcelku spokojen. „Kromě nabírání fyzičky jsme se zaměřili na herní stránku. Jsem rád, že jsme ve dnech 16. až 19. srpna mohli absolvovat soustředění na Pomezních Boudách. Trénovalo se dvakrát denně a kromě běhání si kluci zahráli florbal, tenis či stolní tenis. Ke slovu přišla i regenerace, kdy jsme využívali saunu a masáže. Opravdu jsme si nemohli na nic stěžovat, vše proběhlo podle plánu," pochvaluje si kouč.

Hradečtí pozemkáři také startovali na tradičním mezinárodním turnaji v Bratislavě, kde obsadili druhé místo. Postupně porazili Vídeň 3:1, Raču Bratislava 4:1, remizovali s Neudorfem (Rakousko) 1:1 a podlehli Hostivaři 2:6. „V jednotlivých zápasech jsme si vyzkoušeli různé herní varianty a hledali nejoptimálnější sestavu pro extraligové boje. Vzhledem k tomu, že jsme turnaj absolvovali těsně po soustředění, tak s konečným umístěním jsem vcelku spokojen. Celý mančaft zasluhuje pochvalu. Každopádně jsme se střetli s kvalitními soupeři, což je před startem extraligy hodně důležité," poznamenal Smetana.

V kádru došlo přes léto k několika změnám. Na přestup z Bolevce přišel záložník Krýsl, který v Hradci před časem hostoval. Prodlouženo hostování z Brna bylo Vránovi a další novou tváří je Řehák z Bohemians Praha. Podle hradeckého trenéra by všichni tři měli družstvu výrazně pomoci.

Cíl pozemkářů Slavie pro nadcházející sezonu je jasný. „Chceme předvádět kvalitní hru a probojovat se do play off, když to v minulé sezoně nevyšlo. Nikdo nám ale nedá nic zadarmo. Musíme se spolehnout pouze sami na sebe. Hodně spoléháme i na hradecké příznivce pozemního hokeje. Věřím, že na naše zápasy budou chodit v hojném počtu a povzbudí nás," uzavřel kouč Ladislav Smetana, jenž povede družstvo společně s asistentem Radanem Stránským.   (js)

Program podzimních zápasů v extralize

Sobota 15. září: Hradec – Slavia Praha (10, Všesp. st.)
Sobota 22. září: President Praha – Hradec (14)
Sobota 29. září: Hradec – Praga Praha (11, Všesp. st.)
Sobota 6. října: Mnichovice – Hradec (11)
Neděle 7. října: Hradec – Rakovník (11, Všesp. st.)
Sobota 13. října: Hradec – Hostivař (11, Všesp. st.)
Sobota 20. října: Litice – Hradec (14)