Po zimní přestávce startuje v sobotu jarní část extraligy mužů a žen v pozemním hokeji na venkovní ploše. Zatímco mužům hradecké Slavie by postup do play off neměl uniknout, ženy se chtějí co nejrychleji vyhnout záchranářským starostem.

Svěřenci hrajícího trenéra Marka Machúta jsou na čtvrté příčce, po devíti zápasech mají na svém kontě osmnáct bodů. Druhý Rakovník a třetí Litice však mají o zápas víc.

„Příprava na jaro splnila očekávání. Generálkou byl přípravný duel s reprezentací Slovenska,“ řekl úvodem středopolař hradeckého celku Václav Pilný a pokračoval: „Zvítězili jsme 3:1, ale nešlo ani tak o výsledek, jako o nácvik různých herních variant. Hrálo se třikrát dvacet minut. Následovaly dva duely interligy. Se Šenkvicemi jsme remizovali 4:4 a maďarský Oldsote jsme zdolali 4:3. Přesto v naší hře byly ještě nedostatky, které musíme co nejdříve odstranit.“

V hráčském kádru došlo k nepatrným změnám. Na hostování z Bolevce přišel Michal Krýsl. Červenobílý dres bude nadále oblékat Filip Vrána z Brna, kterému bylo prodlouženo hostování. Naopak do pražské Slavie se vrací gólman Tomáš Hanus. Po dlouhodobém zranění se do branky vrací zkušený Tomáš Keprta.

Sobotní zápas v Mnichovicích nebude pro slávisty jednoduchý. „Zdejší terén již řadu let připomíná oraniště, ale musíme se s tím vypořádat. Každopádně chceme tři body,“ řekl závěrem Václav Pilný.

V daleko horší situaci jsou ženy hradecké Slavie, které mají na svém kontě pouhé čtyři body. „Hlavním cílem je co nejrychleji se vyhnout záchranářským pracím. Nerada bych hrála baráž o udržení. Klíčové pro nás budou především domácí duely s Bohemians Praha a Mnichovicemi,“ poznamenala trenérka Martina Poláková.

Ta získala do svých řad jedinou posilu. Na hostování z Pragy přišla Ivana Vošahlíková, která za Hradec hrála již v extraligové halové sezoně. „Pokud to jen trochu půjde, příležitost dostanou další nadějné dorostenky. V sobotu nás čeká úvodní zápas v Hostivaři. Doufám, že děvčata nechají na hřišti všechno a domů si přivezeme nějaký bod,“ uzavřela hradecká trenérka.

(js)