Ve zbývajících třech kolech čeká svěřence kouče Smetany poměrně těžký los. V sobotu cestují do Prahy na Slavii, pak hostí Bohemians a základní část zakončí v Liticích. Dvě výhry a šest bodů by měly na postup stačit.

Extraliga mužů: Slavia Hradec – Rakovník 3:1 (1:0). Branky HK: Machút, Smejkal, Hynčík. Hradec: Keprta – Machút, Vrána, Blažíček, Smejkal – Ellinger, Krýsl, Zdeněk – Hynčík, Toms, Rak. Střídali: Koutník, Suchý, Pilný, Bryscejn.

Ladislav Smetana, trenér Hradce: „Před tímto zápasem jsme měli nůž na krku. Jedině vítězství by nám ještě dávalo šanci na play off. Na duel jsme se pečlivě připravovali, znali jsme sílu Rakovníka. Tentokrát nám na jedničku fungovala obrana se zálohou. Dostávali jsme se za soupeřovu obranu a dařila se nám kombinace. Během úvodních pěti minut jsme měli čtyři gólovky, ale bez efektu. Naštěstí to tým nerozhodilo a šlapal po celou dobu na sto procent. Zaslouženého vedení jsme se dočkali v 15. minutě, kdy po trestném rohu dorazil míček do sítě Machút. O přestávce jsem hráče nabádal, aby i ve druhé půli hráli maximálně koncentrovaně a zodpovědně, což se podařilo. Nejprve jsme sice neproměnili další tři tutovky, ale pak Smejkal dorazil do sítě Tomsovu střelu a míček i s trochou štěstí zapadl do branky. Poté jsme se trochu zatáhli a spoléhali na brejky. Jeden z nich zúročil dvě minuty před koncem Hynčík. V nastavení Rakovník z trestného rohu korigoval výsledek. Tentokrát jsem maximálně spokojen a věřím, že nám herní pohoda vydrží do dalších zápasů. V sobotu na hřišti favorizované Slavie Praha můžeme jen překvapit."

I. liga mužů: Kbely – Slavia Hradec B 1:8 (1:3). Branky HK: Kulička 3, Erben 2, Buchwald 2, Zdeněk.

Jan Skalička