Obhajoba mistrovského titulu se nepodařila. Pozemní hokejistky Slavie Hradec Králové skončily v halové extralize až na čtvrtém místě a zbyly jim jen oči pro pláč. Přitom v boji o bronzové medaile vedly nad Rakovníkem již o tři branky, ale nakonec padly v penaltovém rozstřelu.

Semifinále

Slavia Praha – Slavia Hradec Králové 8:3 (2:1). Branky Hradce Králové: Venclová, Švenková, Smatanová. Slavia Hradec: Čecháková, Šmídová – Švenková, Smatanová, Venclová, Kolumpková, Smitková, Paterson, Vošahlíková, Okrou〜hlická, Žemličková.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Až do třicáté minuty byl zápas naprosto vyrovnaný. V osmé minutě šly Pražanky do vedení, poté vyrovnala Venclová, ale v poslední minutě prvního poločasu jsme inkasovaly druhý gól. Škoda že se nám na začátku druhé půle nepodařilo vyrovnat. Naopak po nepozornosti v naší obraně dokázaly domácí hráčky v rozmezí 30. a 35. minuty třikrát skórovat a to rozhodlo. V závěru již obě družstva myslela více na útok, Pražanky ale žádné drama nepřipustily.“

Druhé semifinále: Praga Praha – Rakovník 11:3.

Utkání o 3. místo

Slavia Hradec Králové – Rakovník 3:3 (2:0)
, po penaltovém rozstřelu 3:4. Branky Slavie Hradec Králové v normální hrací době: Švenková, Paterson, Smatanová.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Zápas jsme velmi dobře rozehrály a ve 25. minutě jsme vedly 3:0. Bohužel hned z protiútoku Rakovník snížil a to ho zdravě nakoplo. Zatímco my jsme už další gól nepřidaly, soupeřky v předposlední minutě vyrovnaly na 3:3. Navíc několik dalších šancí ještě zlikvidovala naše brankářka Šmídová. O vítězi tedy rozhodovaly penalty. Po první sérii (na každé straně pět pokusů) byl stav 2:2 a šlo se na náhlou smrt. Pevnější nervy měl Rakovník, který dvakrát skóroval, zatímco za nás byla úspěšná jen Švenková. Jsem hrozně zklamaná, za stavu 3:0 bychom měly zápas dotáhnout do vítězného konce.“
Výsledek finále: Slavia Praha – Praga Praha 6:2.

V neděli cestují hradecké pozemkářky do Prahy, kde změří síly s reprezentačním družstvem žen. To se jak známo od 8. do 12. února zúčastní halového MS v polské Poznani. Dres národního týmu oblékne i hradecká gólmanka Štěpánka Šmídová.

JAN SKALIČKA