Minulý víkend odstartoval nový ročník extraligy mužů a žen v pozemním hokeji na venkovní ploše. Vítěznou premiéru mají za sebou oba královéhradecké týmy.

EXTRALIGA MUŽŮ

Slavia Hradec Králové – Mnichovice 7:0 (5:0). Branky: Hynčík 2, Toms 2, Machút 2, Suchý. Slavia: Keprta – Pařízek, Bárta, Suchý, Zdeněk – Ellinger, Blažíček, Machút, Vojtěšek – Toms, Hynčík. Střídali: Kožešník, Buchwald.

Marek Machút, hrající trenér Slavie: „Z naší strany to byla jednoznačná záležitost. Soupeř za celý zápas ohrozil naši branku pouze dvakrát, jednou nastřelil břevno. Naše stálá převaha byla korunována pěknými brankami. Přesto podle mého názoru nebyl výkon ve druhé půli optimální.“

Slavia Hradec Králové – Hostivař 5:3 (2:1). Branky Slavie Hradec: Hynčík 2, Toms, Buchwald, Pařízek.

Marek Machút, hrající trenér Slavie: „Soupeř byl kvalitnější než Mnichovice, a proto byl zápas vyrovnanější. Hodně nám pomohl vedoucí gól ve 4. minutě. Poté jsme kontrolovali hru a přidali druhou branku. Hostivař hrozila z brejků, které byly nebezpečné, a po jednom z nich přišlo v závěru poločasu snížení. Úvodní patnáctiminutovka druhé části nám vyšla a zvýšili jsme na 4:1. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Díky nekoncentrovanosti našich hráčů soupeř snížil na 3:4. V závěru nás podržel Keprta a my z rychlého protiútoku přidali pátý gól. Úspěšnou premiéru má za sebou můj nový asistent Radan Stránský, který zápasy sleduje ze střídačky a pomáhá mi i při trénincích. Věřím, že nám to společně bude klapat.“

EXTRALIGA ŽEN

Slavia Hradec – Bohemians 3:1 (1:0). Branky Slavie: Krausová, Vošahlíková, Raková. Slavia: Čecháková – Vošahlíková, Kolumpková, Oppová, Venclová – Žemličková, Gančarčíková, Švenková, Smitková – Tláskalová, Raková. Střídaly: Krausová, Okrouhlická, Chytrá, Šmídová.

Martina Poláková, trenérka Slavie: „Spokojená jsem pouze s výsledkem, s předvedenou hrou moc ne. V koncovce jsme byly málo důrazné. Zkoušely jsme hrát nový systém a přiznávám, že na tři body se tým pořádně nadřel. Do vedení jsme šly ve 23. minutě zásluhou Krausové. Klokanky vyrovnaly v 52. minutě. O naší výhře rozhodly až v závěrečných dvou minutách Vošahlíková s Rakovou.“