Pozemní hokejistky Slavie Hradec dnes vstupují do halové sezony extraligy. V Kostelci nad Černými lesy absolvují úvodní dva zápasy s Rakovníkem a Hostivaří. Cílem slávistek je postup do play off a vybojovat pro Hradec medaili. S optimismem do nastávající sezony vzhlíží Martina Poláková, trenérka týmu.

Rozhovor

Vraťme se ještě ve stručnosti k podzimnímu účinkování vašeho družstva na venkovní ploše. Příliš spokojená asi nejste. Je to tak?
Získaly jsme dvanáct bodů, ale k úplné spokojenosti mi chybí o tři více. V úvodu soutěže se nám nedařilo jak herně, tak výsledkově. Děvčata dělala zbytečné chyby v obranné činnosti a neproměňovala šance. Postupně ale přišlo zlepšení a v závěrečných třech podzimních kolech jsme třikrát vyhrály. Šance na play off stále žije. Velkou radost jsem určitě měla po vítězství v domácím prostředí nad vedoucím Rakovníkem. V tomhle duelu hráčky podaly výkon podle mých představ.

Kdy jste se začaly připravovat na extraligovou halovou sezonu a na co jste kladla největší důraz?
(usměje se) Na oživení toho, co umíme doteď. Kromě fyzičky jsme se zaměřily na nácvik různých herních situací. V extralize chceme praktikovat nový herní systém. Uvidíme, jak to bude fungovat. Na soutěž se připravujeme v hale Slavie v Orlické Kotlině od začátku listopadu. Myslím, že se podařilo splnit vše, co jsme si naplánovaly. Rozhodující jsou ale výsledky.

Počítáte s posílením kádru?
Budeme stavět na našich odchovankyních, které tak mají šanci se ukázat. Žádné posily nemáme a mít nebudeme. Když to řeknu zjednodušeně, tak není kde brát. Možná bych mohla přivést někoho ze Slovenska, ale je to hodně složité. Jednak jejich angažování stojí peníze a nejsem přesvědčena, že by slovenské hráčky měly lepší výkonnost než naše děvčata. Znovu říkám, že věřím stávajícímu kádru a jsem ráda, že tu je Iva Vošahlíková, která u nás již rok působí a chtěla za nás hrát i v hale.

S jakými ambicemi vstupujete do nastávající sezony?
Hlavním cílem je postup do play off a vybojovat pro Hradec Králové medaili.

Myslíte, že stávající hráčský kádr má na to, aby se to podařilo?
Určitě. Hráčkám věřím, do jednotlivých zápasů jistě dají maximum a po sezoně budeme mít důvod k radosti.

Hradečtí příznivci vás ale neuvidí.
Je to obehraná písnička. Hala v Orlické Kotlině kvůli špatné palubovce nevyhovuje extraligovým zápasům, a tak všechny duely odehrajeme mimo Hradec Králové.

V minulém týdnu jste startovaly na mezinárodním turnaji v Praze. Co vám ukázal?
Zápasy odehrály hráčky, se kterými počítám pro extraligu. V pěti zápasech jsme čtyřikrát zvítězily a jednou prohrály. Bylo to ve finále s pražskou Slavií. S vystoupením svých svěřenkyň jsem byla vcelku spokojena, i když některé nedostatky v naší hře byly. O co šlo, to si ale nechám pro sebe, rozeberu to jen s děvčaty. Pražanky vyhrály celý turnaj zaslouženě. Mají širší a kvalitnější kádr a to se musí projevit.

V sobotu absolvujete úvodní duely s Rakovníkem a Hostivaří…
Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale pokud děvčata dodrží stanovenou taktiku a soupeřky nepodcení, tak věřím, že dvakrát vyhrajeme. Bylo by to skvělé.

Ve finále podlehly pražské Slavii

O uplynulém víkendu startovaly pozemní hokejistky Slavie Hradec na mezinárodním halovém turnaji Pragochema Cup 2011 v Praze . Osm družstev hrálo nejprve ve dvou skupinách. První dva týmy postoupily do semifinále, poté se hrálo o konečné umístění.

Hradec ve skupině: - Bohemians 6:2 (Švenková 3, Venclová 2, Smitková), - Railway Dublin 4:0 (Venclová 2, Vošahlíková, Švenková), - reprezentace Slovenska 4:0 (Švenková 2, Venclová, Oppová).

Semifinále: HK – Rakovník 3:2 (Švenková, Smitková, Venclová). Finále: HK – Slavia Praha 2:4 (Švenková, Kolumpková).

Konečné pořadí: 1. Slavia Praha, 2. Hradec, 3. Rakovník, 4. Slovensko, 5. Bohemians, 6. Praga Praha, 7. R. Berlín, 8. R. Dublin.

Slavia HK: Šmídová, Čecháková – Vošahlíková, Žemličková, Kolumpková, Švenková, Venclová, Smitková, Oppová, Krausová.

Jan Skalička