Extraligové pozemkářky Slavie Hradec vstoupily o víkendu do další části soutěže. V úvodním zápase skupiny o páté až sedmé místo zdolaly na Všesportovním stadionu Bohemians díky vydařenému závěru.

Extraliga žen: Slavia Hradec – Bohemians Praha 3:1 (0:1). Branky Hradce: Vošahlíková, Švenková, Anna Žemličková. Slavia Hradec: Šmídová – Raková, Venclová, Adéla Žemličková – Oppová, Kolumpková, Vošahlíková, Krausová – Tláskalová, Švenková, Smitková. Střídaly: Bártová, Gančarčíková, Rejmanová, Anna Žemličková, Okrouhlická.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „V první půli byla naše sestava hodně ofenzivní, gólový efekt to však nepřineslo. Útočnice nedostaly tolik míčků a šancí moc nebylo. Ve 20. minutě jsme po chybě obrany inkasovaly. Do druhé části jsem musela změnit rozestavení. Naše převaha byla korunována ve 42. minutě, kdy se z trestného rohu prosadila Vošahlíková. Zápas se definitivně zlomil až v závěrečných osmi minutách. Nejprve nás Švenková po samostatné akci nechytatelnou střelou poslala do vedení a poté po spolupráci sester Žemličkových upravila mladší Anna na 3:1. Přes vítězství děvčata nezopakovala výkon proti pražské Slavii. Tentokrát chybělo patřičné nasazení a větší touha prosadit se před branku soupeřek. Kdybych měla někoho pochválit, byla by to Míša Tláskalová, které se zápas vydařil. V dalším kole jedeme 3. června do Mnichovic."   (js)