Hráčky hradecké Slavie podlehly v domácím prostředí favorizovanému Rakovníku. Po velkém boji nakonec odešly poraženy nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Jediný gól hostujícího družstva zaznamenala reprezentantka Polcarová.

V sestavě domácích chyběly hráčky ze Slovenska, a tak trenérská dvojice Poláková – Machút vsadila na odchovankyně klubu. Extraligovou premiéru absolvovala teprve patnáctiletá Dančarčíková.

Extraliga žen má v tomto týdnu přestávku, další kolo je na programu 18. dubna.

Slavia Hradec Králové – Rakovník 0:1 (0:0). Branka: 43. Polcarová. Slavia Hradec: Čecháková – Kolumpková, Syrová, Žemličková, Venclová – Oppová, Švenková, Smitková, Krausová – Dančarčíková, Okrouhlická. Střídaly: Raková, Bártová.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „I přes porážku děvčata podala zodpovědný výkon. Za nasazení by si zasloužila získat alespoň bod. První poločas byl vyrovnaný, a to jak po herní stránce, tak i na vypracované příležitosti.
Po přestávce se holky nechaly zatlačit na vlastní polovinu, Rakovník během několika minut zahrával pět trestných rohů. To jsme přežily, ale ve 43. minutě se po rychlém přenesení hry k míčku dostala soupeřka Polcarová a brankářce Čecháčkové nedala šanci. Před inkasovanou brankou však rozhodčí nepotrestali evidentní faul na naši hráčku.
Poté se aktivita přestěhovala na hokejky našich děvčat, která zahrávala několik trestných rohů, ale střely Švenkové skvěle zneškodnila rakovnická gólmanka.
Věřím, že moje svěřenkyně budou s takovým nasazením hrát i v dalších zápasech, a že nám to přinese kýžený bodový zisk. Kdybych přece jen měla někoho vyzdvihnout, byly by to Kolumpková a Venclová v obraně, Švenková v záloze a v útoku teprve patnáctiletá Aneta Dančarčíková. Její premiéra v nejvyšší soutěži dopadla velmi dobře.“

Jan Skalička