První zápas je na programu 13. června na hřišti soupeře, odveta o týden později na hradeckém Všesportovním stadionu. Případný třetí, rozhodující duel by se uskutečnil 27. června opět „pod lízátky“. V nejvyšší soutěži žen nestačil Hradec na pražskou Slavii.

EXTRALIGA MUŽŮ: Litice – Slavia HK 3:2 (1:1). Branky HK: Machút, Pilný. Slavia: Keprta – Choda, Machút, Moško, Pařízek – Blažíček, Ellinger, Parajka, M. Suchý – Jelačič, Toms. Střídali: Linder, Vojtěšek, Pilný, Zdeněk, T. Melzer. Kon. stav série: 2:0.

Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec: „Obě mužstva vstoupila do zápasu se zajištěnou obranou a se snahou neudělat chybu. Přesto jsme se v 15. minutě ujali vedení, kdy po trestném rohu putoval míček po ose Ellinger – Toms – Machút do sítě. O tři minuty později ze stejné situace domácí vyrovnali. Po přestávce se hrál otevřenější hokej. Po hodině hry jsme šli podruhé do vedení. Po asistenci Parajky zakončil hezkou akci Pilný. Západočeši poté rychle rozehráli, míček putoval za naši obranu, a z následného malého rohu se jim podařilo vyrovnat. Když se již schylovalo k rozstřelu, dvě minuty před koncem dokázaly Litice vsítit vítězný gól. Když si promítnu oba zápasy, chyběl nám v nich kus štěstí a větší koncentrovanost po obdržených brankách. V obou zápasech jsme vedli, ale brzy jsme inkasovali, což by se stávat nemělo. I litický kouč Levý přiznal, že do finále postoupil šťastnější. Nyní se musíme připravit na zápasy s Mnichovicemi. Každopádně chceme medaili.“

EXTRALIGA ŽEN: Slavia Hradec – Slavia Praha 2:6 (0:2). Branky HK: Venclová, Švenková. Slavia Hradec: Šmídová – Kolumpková, Venclová, Žemličková, Šimková – Oppová, Švenková, Keprtová, Krausová – Smitková, Raková. Střídaly: Bártová, Syrová, Čecháková.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Výsledek neodpovídá průběhu hry. S úřadujícími mistryněmi jsme sehrály vyrovnanou partii. Místy jsme Pražanky dostaly pod tlak, ale naším problémem je střílení gólů. V útoku jsou děvčata málo důrazná. Vedoucí tým nás v tomto směru předčil. I přes porážku chválím holky za bojovnost. Vyzdvihla bych Šmídovou a Keprtovou.“