Po základní části mají svěřenci trenéra Jiřího Bárty na svém kontě 23 bodů za sedm výher, dvě remízy a pět porážek při skóre 38:25 a v tabulce skončili na čtvrtém místě.
V následujících šesti zápasech se Východočeši střetnou dvoukolově se Slavií Praha, Bohemians Praha a Liticemi. Body i skóre ze základní části se započítávají. Nejlépe jsou na tom v současné době hráči Slavie Praha, kteří jdou do tzv. nadstavby z první příčky a na svém kontě mají 32 bodů, třetí Bohemians mají bodů 25 a druhé Litice 28. Šance na zisk bronzové medaile tedy určitě je.
V soutěži žen začíná baráž o postup do extraligy a děvčata Slavie ji zahajují na Vyšehradě.


EXTRALIGA MUŽŮ
Slavia Hradec Králové – Litice 0:3 (0:1). Slavia Hradec: Keprta – Machút, Pařízek, Bortlík, M. Suchý, T. Melzer, Vojtěšek, Ellinger, Zdeněk, Toms, F. Bendák, Švenka, Blažíček a Melichar.
Hosté přijeli s důslednou obranou a spoléhali na rychlé protiútoky. Domácí se naopak nemohli prosadit. Kromě několika trestných rohů si nedokázali vypracovat vážnější příležitost. A tak běhavý soupeř gólově udeřil v 18. minutě po rychlé kombinaci. Po přestávce svěřenci trenéra Bárty přidali, dobré příležitosti Tomse a Ellingera však zůstaly nevyužity. Definitivní rozhodnutí o tom, že všechny body poputují do Litic, přišlo v závěrečné pětiminutovce, kdy hosté proměnili dvě penalty.
Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Náš výkon určitě nebyl optimální, kluci mají rozhodně na víc. Prohra mě mrzí o to víc, že si ji neseme do nadstavby. V případě výhry by naše situace byla určitě lepší, zvýšila by se naděje na zisk bronzové medaile. Soupeř byl důraznější a dokonale potrestal naše chyby. V sobotu hrajeme první zápas nadstavby v Praze se Slavií, která jasně vede extraligu. Před dvěma týdny jsme tam prohráli 0:4, bude hodně záležet na tom, jak dlouho udržíme se soupeřem bezgólový stav a jak se mu vyrovnáme po fyzické stránce. Nemáme v Praze co ztratit, můžeme jen překvapit.“


I. LIGA ŽEN
Ve stejný den jako muži vstupují do závěrečných bojů také hradecká děvčata. Svěřenkyně trenérky Martiny Polákové absolvují baráž o postup do extraligy. Střetnou se dvoukolově s posledními dvěma celky extraligy Vyšehradem a Bohemians Praha. Do této části soutěže vstupují se čtyřmi body, i když v plánu bylo šest.
„Taková je realita, nedá se nic dělat. Musíme ty ztracené body získat v následujících duelech,“ pravila trenérka Martina Poláková. Ta má před duelem na Vyšehradě plnou hlavu starostí. „Určitě nebude chytat Štěpánka Šmídová, která má pracovní povinnosti, a tak ji bude muset nahradit Míša Rychlíková. Bude to pro ni těžká zkouška, ale doufám, že ji zvládne,“ dodala trenérka.
Slavia nebude moci využít služeb hráček ze Slovenska, které hrají v Bratislavě zápas Interligy. „Nedá se nic dělat, i bez nich se chceme poprat o dobrý výsledek. Doufám, že dáme do hry maximum,“ řekla Martina Poláková.