Extraliga mužů:

Litice – Slavia Hradec Králové 5:1 (3:0)

Branka Hradce: T. Melzer. Slavia Hradec: Keprta – Machút, J. Melzer, Pařízek, Švenka, Suchý, Ellinger, Toms, Vojtěšek, Zdeněk, Melichar, Pilný, F. Bendák, Jelačič, T. Melzer.


Slávistům vůbec nevyšel vstup do zápasu a již ve 4. minutě po chybě Vojtěška poprvé inkasovali. Předzápasová taktika byla rázem pryč, svěřenci trenéra Bárty museli otevřít hru. Vypracovali si několik slibných šancí, ale nedokázali je úspěšně zakončit. Domácí pozemkáři byli důraznější v osobních soubojích a dokonale jim vycházely rychlé protiútoky. Do přestávky si vypracovali uklidňující náskok a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto.
Do druhé půle vstoupili Východočeši s cílem pokusit se zápas ještě zdramatizovat a co nejrychleji vsítit gól. Všechny prognózy však vzaly za své po zbytečném vyloučení Pařízka, neboť slávisté hráli deset minut v oslabení. Litice překonaly brankáře Keprtu ještě dvakrát, čestný úspěch zaznamenal v závěru Tomáš Melzer a upravil na konečných 1:5.


Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 2:1 (0:0)

Branky Hradce: F. Bendák 2. Slavia Hradec: Keprta – Machút, J. Melzer, Pařízek, Švenka, Suchý, Ellinger, Toms, Vojtěšek, Zdeněk, Melichar, Pilný, F. Bendák, Jelačič, T. Melzer, Blažíček.


Hradečtí vstoupili do zápasu s vědomím, že jedině výhra je ponechá ve hře o medaile. Za teplého počasí přinesl první poločas vyrovnanou partii. Oba týmy vsadily na důslednou defenzivu.
Skóre se měnilo hned v úvodu druhé půle, kdy po spolupráci Ellingera s Jelačičem se dostal míček k F. Bendákovi, který jej dorazil za záda brankáře Hanuse. Ve 44. minutě po chybě Suchého vyrovnal Vacek na 1:1. Hosté vycítili šanci na tříbodový zisk, ale brankář Keprta několika skvělými zákroky spoluhráče výrazně podržel. Na druhé straně mohli skóre změnit Jelačič a po něm i Melichar, ale nestalo se tak. V závěru tlak domácích sílil a sedm minut před koncem se rozhodlo o tom, že tři body zůstanou v Hradci. Ve skrumáži před hostující brankou se nejlépe orientoval F. Bendák a překonal bezmocného brankáře Hanuse.
Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Máme za sebou náročný víkend. Lituji hlavně nevydařeného zápasu v Liticích, který jsme si prohráli sami. Bohužel jsme nedokázali proměnit ani jednu z mnoha šancí, které jsme si vypracovali. Na druhou stranu jsem rád, že se kluci z vysoké porážky rychle oklepali a s pražskou jmenovkyní sehráli vyrovnanou partii. Vítězství je velice cenné a stále nám dává šanci na druhé místo. Do konce soutěže zbývají dvě kola a v nich hrajeme v sobotu na Bohemians a o týden později hostíme Litice.“

I. liga žen:

Slavia Hradec Králové – Vyšehrad 1:1 (1:1)

Branka Slavie: Gočalová. Slavia Hradec: Šmídová – Šimková Fiedlerová, B. Kerescenyová, Keprtová – Švenková, Walterová, Chebenová, Venclová – Gočalová, Smitková. Střídaly: Žemličková, Oppová, Bártová.

V předposledním barážovém utkání potřebovala hradecká děvčata zvítězit, čímž by si zajistila účast v příštím ročníku extraligy. V úmorném vedru vyšel úvod lépe Vyšehradu a již v 5. minutě lovila brankářka Šmídová míček ze své sítě. I v dalších minutách bylo na hostujících hráčkách vidět, že mají větší touhu po vítězství. Přesto si Hradec dokázal vypracovat několik dobrých příležitostí hlavně z trestných rohů, ale s koncovkou byla děvčata tentokrát na štíru. Vyrovnání se diváci dočkali ve 26. minutě, kdy dlouhý pas Švenkové z pravé strany našel Gočalovou, která nedala hostující gólmance šanci.
Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Z přístupu některých hráček k utkání jsem velmi zklamaná. Za výkon, který jsme předvedly, jsme si snad ani vyhrát nezasloužily. Soupeř měl větší touhu po vítězství a o extraligu se pral daleko víc. Na Bohemku, kde to určitě nebude jednoduché, mohly jet holky v klidu, takto musí bezpodmínečně vyhrát. Nyní se jasně ukáže, jestli stojí o extraligu. Přesto pevně věřím, že to vyjde. Kromě výborně chytající Šmídové, která holky podržela, chválím ještě Šimkovou, Fiedlerovou, Švenkovou a Gočalovou, která však byla v útoku osamocena. Nikdo ze spoluhráček jí nepomohl a to se nakonec ukázalo jako rozhodující.“

I. liga dorostenek:

Litice – Slavia Hradec Králové 0:7 (0:2)

Branky: Žemličková 3, Oppová 3, Venclová. Slavia Hradec: Čecháková – Oppová, Šimková, Syrová, Žemličková – Venclová, Smitková, Krausová, Majurníková – Bártová, Okrouhlická.
Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „I když se hrálo ve velmi teplém počasí, předvedly moje svěřenkyně dobrý výkon a své soupeřky hlavně ve druhé půli jasně přehrály. Navíc nám rozhodčí ještě dva regulérní góly neuznal.“

Jan Skalička