I. liga žen: Bohemians Praha – Slavia Hradec Králové 3:1 (1:0).

Branka Slavie: 47. Švenková z penalty. Slavia Hradec: Šmídová – Šimková, Fiedlerová, B. Kerescenyová – Venclová, Keprtová, Walterová, Krausová – Švenková, Smitková, Gočalová. Střídaly: Žemličková, P. Kerescenyová, Oppová.

Svěřenkyně trenérky Martiny Polákové moc dobře věděly, že jedině vítězství je posune mezi elitu. V prvním poločase měly více ze hry, dařila se jim kombinace, která však končila na hranici trestného kruhu. Přesto po úvodní čtvrthodině mohly vést klidně o tři branky, ale pokusy Švenkové, Gočalové i ostatních hráček skončily na betonech domácí brankářky a nebo mimo její branku. Skóre se tak měnilo na druhé straně, a to ve 35. minutě, kdy Pražanky skórovaly z trestného rohu.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Hradecká děvčata předváděla nadále pěkný kombinační hokej, kterému však chyběla přesná koncovka. Domácí hráčky hrály naopak uvolněně, neboť postup do extraligy již měly zajištěn. Spoléhaly na brejky a tato taktika jim dokonale vyšla, navíc slávistky musely v této fázi ještě více otevřít hru. Ve 44. minutě tak byl stav již 3:0.

Bylo jasné, že se slávistkám nejvyšší soutěž o rok vzdálila. Ve 47. minutě vykřesala jiskřičku naděje Švenková, která proměnila penaltu. I přes závěrečný drtivý tlak hradeckých děvčat se již na výsledku nic podstatného nezměnilo.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové:

„I přes prohru to bylo z naší strany nejpovedenější utkání sezony. Zahrály jsme pohledný hokej, kterému však chyběly jedině góly. Za krásu se body bohužel nedávají. Co nám je platné, že mi po zápase domácí trenéři řekli, že jsme si zasloužily vyhrát. Z kruhu jsme se nedokázaly přesně trefit do branky, a to bylo rozhodující. Koncovka nás zradila nejen na Bohemians, ale i v předešlých zápasech baráže. Klokanky navíc mají větší zkušenosti z extraligy a i to hrálo v konečném účtování velkou roli. Moje svěřenkyně nechaly na hřišti maximum, přesto to nestačilo. Vyzdvihla bych výkony Walterové, Šimkové, Keprtové, Venclové a Švenkové.“

(js)