Pozemkářky smetly Slavii

Hradec Králové - Extraligoví pozemní hokejisté Slavie Hradec Králové nečekaně prohráli v Mnichovicích, a tím si řádně zkomplikovali cestu mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Naopak v první lize žen dokázala hradecká děvčata výrazně přehrát jmenovkyně z Prahy. Stejného soupeře zdolaly i dorostenky.

25.4.2008

Z ligových utkáníFoto: Archiv HD

Mnichovice – Slavia Hradec Králové 5:3 (2:1). Branky Hradce: Blažíček 2, F. Bendák. Slavia Hradec: Keprta – Pařízek, Machút, J. Melzer – Vojtěšek, Ellinger, Toms, Blažíček – M. Suchý, F. Bendák, Zdeněk. Střídali: Švenka, Pilný, T. Melzer.

Písková umělá tráva dělala slávistům velké problémy. Hráči byli velice často na zemi, bratři Melzerové si přivodili zranění. V 10. minutě však Blažíček dokázal dostat svůj tým do vedení. Ale po chybě stejného hráče ve středu hřiště se domácí dostali k vyrovnání. Do poločasu šly Mnichovice po dalším rychlém brejku dokonce do vedení.

Ve druhém dějství využili domácí dalších dvou zbytečných chyb slávistů, takže v 52. minutě byl stav již 4:1. Teprve potom se svěřenci trenéra Bárty dostali ke své hře. Deset minut před koncem vedly Mnichovice již jen o gól. V koncovce dvakrát neuspěl Bendák a vyrovnání se neurodilo ani z trestných rohů. Díky tomu domácí pojistili vítězství pátou brankou.

Jiží Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Prohrou jsme si zkomplikovali účast v elitní čtyřce. Opět jsem nebyl spokojen s prvním poločasem, bylo to hodně vlažné. Kluci zabrali až za stavu 1:4, a to už bylo pozdě. Musíme na tom zapracovat. Navíc jsme se dopustili hrubých chyb, které soupeř potrestal. V sobotu hostíme celek Presidentu a nic jiného než tři body neberu.“

Slavia Hradec Králové – Slavia Praha B 7:1 (2:0). Branky Hradce: Gočalová 3, Kolumpková, Keprtová, Okrouhlická, Švenková. Slavia Hradec: Šmídová (36. Čecháková) – Šimková, Syrová, Smitková, Kolumpková – Krausová, Švenková, Keprtová, Bártová – Okrouhlická (45. Raková), Gočalová.

Od úvodních minut se hrálo za převahy hradeckých děvčat. První dva góly padly až v závěrečné desetiminutovce první půle. Definitivní zlom přišel ve 42. minutě, kdy po krásné kombinační akci našla Švenková přesnou přihrávkou Gočalovou, která zvýšila na 3:0. I v dalším průběhu utkání hráčky Hradce předváděly výborný hokej a soupeřkám uštědřily pořádnou lekci.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Jsem ráda, že se střelecky prosadila hlavně Gočalová. Dobře zahrály také Šimková a Smitková. Premiéru mezi ženami měla brankářka Čecháková, která i přes obdržený gól obstála.“

STARŠÍ: Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 2:1 (0:1). Branky Hradce: Majurníková 2. Slavia Hradec Kkrálové: Čecháková – Venclová, Krausová, Bártová, Majurníková, Syrová, Raková, Žemličková, Okrouhlická, Dančarčíková.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Vítězství nad velkými favoritkami soutěže považuji za zasloužené, neboť jsme si vypracovaly více šancí. V zápase byly k vidění krásné akce, ale i minely. Na druhou stranu si cením toho, že se holky zvedly za nepříznivého stavu a postaraly se o velké překvapení.“

MLADŠÍ: Kbely – Slavia Hradec Králové 5:2 (2:0). Branky Hradce: Hynčík 2 (1 z pen.).

Slavia Hradec Králové B – Rakovník B 4:1 (2:0). Branky Hradce: Stránský, Perinaj, Nun, Blažíček.

25.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Volby 2017: Jedna z nejmenších obcí na Královéhradecku - Petrovičky mají pouze 36 voličů.
5

Petrovičky sice nemají obchod, zato jsou tu dva obecní úřady

Pět gólů a tři červené karty pod Orebem!

Novým ředitelem muzea se stal Petr Grulich

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje potvrdila to, o čem se už několik týdnů spekulovalo. Do čela Muzea východních Čech včera vybrala historika z hradecké univerzity Petra Grulicha.

„Doslova jsme prospali tři body,“ řekl Tobišek

Hradec Králové - Podzimní nuda to rozhodně nebyla. Krajské fotbalové soutěže nabídly o uplynulém víkendu několik zajímavých duelů, v nichž si diváci rozhodně přišli na své. Přibližme si některé zápasy z pohledu okresních mužstev.

Nejvíc voličů přišlo na Hradecku

Hradecko /VOLBY 2017 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Pět procent nad republikovým průměrem byla volební účast v okrese Hradec Králové.

„Potřebujeme srdíčkáře," říká Havlíček. Ale kde je sehnat?

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Není čas změnit předsezonní plány? Fotbalový Hradec je v průměru druhé ligy, o útoku na návrat mezi českou elitu nejde mluvit.