Extraliga mužů a žen v halovém pozemním hokeji pokračovala dalšími zápasy. Muži Slavie Hradec Králové překvapivě přenechali všechny body Liticím, poté uhráli remízu s největším favoritem soutěže Slavií Praha, když o tříbodový zisk je v samém závěru svými chybami připravila dvojice rozhodčích. Hradecká děvčata vyšla bodově naprázdno, když doplatila na neproměňování šancí.

Extraliga mužů

Slavia Hradec Králové – Litice 3:4 (2:1).

Branky Hradce: J. Melzer, Suchý, Toms. V úvodu utkání zahrával penaltu Bendák, ale hostujícího brankáře nepřekonal. O něco později se projevilo pravidlo nedáš – dostaneš a Litice se ujaly vedení. Vzápětí po rohu vyrovnal Melzer, ale rušno bylo před oběma brankami. V 18. minutě se v koncovce nemýlil Suchý a určil stav po poločase.

Ve druhém dějství Litice vyrovnaly a Hradec následně nevyužil dva trestné rohy. Ve 30. minutě vsítili Západočeši dvě slepené branky a šli do trháku. Za domácí stihl snížit Toms, ale víc už se Hradci nepodařilo. Závěr utkání navíc dohrávali Východočeši v oslabení po zbytečném vyloučení Pařízka.

Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 5:5 (2:2).

Branky Hradce: Suchý 2, Toms, Bendák, Machút. Proti největšímu favoritovi extraligy měli svěřenci trenéra Bárty raketový nástup, když v 5. minutě vedli už 2:0. Pražané ale zabrali a do přestávky stihli vyrovnat. Po přestávce se očekával nápor vedoucího celku soutěže, ale nestalo se tak. Naopak byli to právě domácí, kteří svého soupeře dokonale zaskočili a dostali se do vedení už 5:2.

Pražané se nevzdali a dotáhli konečný stav na remízu. První branku dali při své powerplay, druhou z penalty a vyrovnávací trefu vsítili v posledních sekundách utkání. Posledními dvěma brankami se Hradečtí cítili být ukřivděni ze strany rozhodčích, ale na konečné remíze to nic nezměnilo.

Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Byly to z naší strany dva rozdílné zápasy. S Liticemi jsme prohráli díky nízkému nasazení, neproměňování šancí a vlastní nedisciplinovanosti. Naopak výkon proti Slavii Praha zasluhuje ze strany našich hráčů obdiv a uznání. Hráli na hranici svých možností. Se Slavií jsme z mé strany vyhráli 5:3 a s rozhodčími prohráli 0:2. Naštěstí nejsme fotbal, tak si mohu ulevit bez pokuty, alespoň doufám.“

Extraliga žen

Slavia Hradec Králové – Rakovník 2:4 (0:1).

Branky Hradce: Neplechová, Walterová. Slavia Hradec Králové: Šmídová – Švenková, Neplechová, Smitková, Walterová, Venclová, Oppová, Žemličková, Gliniarczyková.

Finalistky loňského ročníku extraligy měly s nováčkem soutěže mnoho starostí. V první půli byla k vidění vyrovnaná partie a dá se říci, že si hráčky Hradce vytvořily více brankových příležitostí. S jejich proměňováním ale byly na štíru. Rakovník rozhodl o svém vítězství v úvodu druhé půle, kdy utekl domácím již na 1:4. Slávistky přes velkou snahu dokázaly pouze snížit.

Slavia Hradec Králové – Vyšehrad 4:6 (1:5).

Branky Hradce: Neplechová 2, Gliniarczyková 2. Slávistkám nevyšel začátek zápasu a po pěti minutách prohrávaly 0:3, když Pražanky skórovaly po pohledných kombinacích na jeden dotyk. Po přestávce byla aktivita na hradeckých hokejkách, ale v mocném finiši se podařilo domácím jen zkorigovat výsledek.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „V obou zápasech jsme měly na to, abychom bodovaly. Bohužel promarníme spoustu šancí a lacino inkasujeme.Vnašich silách určitě bylo získat čtyři body. S Vyšehradem nám chyběla větší koncentrace v úvodu zápasu. Premiéru v extralize si odbyly patnáctiletá Oppová a o rok starší Žemličková, a svým výkonem určitě nezklamaly. Pochvalu zaslouží i Neplechová se Švenkovou.