Hlavním cílem svěřenců Jiřího Bárty je postup do play off. „Soupeři už nás nepodcení, takže to bude letos o trochu těžší. Bude zaležet mnoho na začátku soutěže,“ nastínil plány týmu trenér Jiří Bárta. Příprava na nový ročník probíhala výhradně v domácích podmínkách. „Kromě nabírání fyzičky jsme se zaměřili také na herní stránku. Naší snahou bylo sehrát co nejvíce zápasů s kvalitními soupeři. A to se nám podařilo,“ poznamenal Bárta.

Slávisté absolvovali turnaj v Rakovníku a mezinárodní turnaj v Bratislavě, který dokázali vyhrát. „Konkurence byla v Bratislavě velká. Nechyběly týmy z Maďarska či Rakouska. Prvenství ze Slovenska rozhodně nepřeceňuji, rozhodující budou mistrovská utkání. Turnaj nám ale ukázal i nedostatky. Ve hře směrem dopředu a v zakončení máme stále co zlepšovat,“ dodal Bárta.

Do nové sezony vstupují slávisté s nezměněným kádrem. V jednání je příchod maximálně jednoho hráče. Letošní ročník extraligy bude hodně vyrovnaný. „V soutěži můžeme skončit druzí nebo také sedmí. Věřím, že po minulé sezoně si na naše zápasy najdou cestu ve větším množství i diváci a kluky povzbudí. Budeme hrát na umělé trávě Všesportovního stadionu,“ řekl závěrem trenér Bárta.