Sešívaní nezískali ani bod a ve zbývajících třech kolech budou muset ještě zabrat. Výhodou je, že budou mít dvakrát výhodu domácího prostředí. Nedařilo se ani béčku ve druhé lize, které přenechalo všechny body Brnu, úspěšní nebyli ani starší žáci na hřišti Hostivaře.

Extraliga mužů

President Praha – Slavia Hradec Králové 1:0 (0:0). Branka: Trávník. Slavia: Keprta – Machút, J. Melzer, Pařízek, Bortlík, Vojtěšek, M. Suchý, T. Melzer, Ellinger, Pilný, Toms, F. Bendák, Blažíček, Švenka a Zdeněk. Hradečtí pozemkáři jeli do Prahy v roli mírného favorita a s vědomím, že v případě výhry by měli účast v play off téměř jistou. Domácí vsadili od úvodních minut především na úpornou defenzivu a na vlastní polovině bránili i v desíti lidech. Slavisté tak v prvém dějství vytěžili z mírné převahy jen několik trestných rohů, ale bez gólového efektu.

Ve 30. min. se ve střeleckém kruhu ocitl Melzer, přesnou přihrávkou našel Tomse, ale jeho střela šla těsně vedle domácí branky. Hned po přestávce mohli jít Pražané do vedení, ale Keprta ve spolupráci s J. Melzerem hrozící nebezpečí zažehnali. Ve 42. min. měli hradečtí asi největší příležitost ke skórování, když rychlou kombinační akci zakončoval Pilný, ale míček odvracel na poslední chvíli z brankové čáry stoper Kubrycht.

Pravidlo nedáš – dostaneš platilo i tentokrát. O minutu později podnikli domácí rychlý protiútok, ze kterého vytěžili trestný roh. Po jeho zahrání prokázal důraz před Keprtovou brankou nestárnoucí Trávník – 1:0. Po inkasované brance hosté přidali, přitlačili soupeře na jeho polovinu, ale proti zhuštěné obraně se nedokázali střelecky prosadit. Nic bohužel nevytěžili ani z trestných rohů, které likvidoval brankař Formánek. Ten se navíc vyznamenal v 61. min., kdy zneškodnil střelecký pokus Tomse. V hektickém závěru při sílícím tlaku Slavie se na hrot útoku vysunul i kapitán Machút, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec: „Zápasy s Presidentem bývají pokaždé nesmírně náročné. Destruktivní soupeřův styl nám prostě nesedí, a to se potvrdilo i tentokrát. Velmi mě mrzí neproměněné šance, úspěšní jsme nebyli ani při zahrávání trestných rohů. Chybělo nám i kus sportovního štěstí. V závěru při našem tlaku si domácí gólman vyžádal přerušení hry, aby si mohl upravit výstroj, a jeho spoluhráči si tak mohli na chvíli vydechnout. Byla to součást taktiky, ale nedá se nic dělat. Doufám, že v závěrečných třech kolech navážeme na výkony z předchozích vítězných zápasů.“

 

II. liga mužů

Brno – Slavia Hradec Králové B 3:2 (3:1). Branky: Bortlík 2. Slavia: Zdeněk – Smetana, Bortlík, Červinka, T. Suchý, Blažíček, Ellinger, Nun, Vojtěšek, Pilný, D. Bendák, Buchwald, Stránský, Solnička, Perinaj.

Domácí nastoupili posíleni o čtyři hráče ze Slovenska, přesto úvod zápasu patřil Slavii, ale z tlaku nic nevytěžila. Naopak po chybě obrany šli Brňané ve 12. min. do vedení – 1:0.O chvíli později byl ve střeleckém kruhu faulován Blažíček a Bortlík z penalty vyrovnal. Do přestávky však Jihomoravané svým důrazem přidali další dva góly a bylo to 3:1. Hradečtí ve druhém dějství přidali na obrátkách, ale opět doplatili na neproměňování šancí. Pět minut před koncem sice Bortlík snížil na 2:3, ale to bylo ze strany „sešívaných“ vše. Zbytečnou prohrou si zkomplikovali cestu do prolínací soutěže.

 

 

Tabulku najdete v Hradeckém deníku (19. dubna 2007)