Na výbornou vstoupily do extraligové halové sezony pozemní hokejistky Slavie Hradec Králové. V úvodním dvoukole dokázaly porazit Bohemians Praha a především vydřely remízu s úřadujícími mistryněmi České republiky ze Slavie Praha. Ve stejné soutěži mužů vybojovali svěřenci trenéra Jiřího Bárty tři body.

EXTRALIGA MUŽŮ

Slavia Hradec Králové – Bohemians Praha 3:4 (2:3). Branky Hradce: T. Melzer, Machút, Toms. Slavia Hradec: Keprta - Machút, Pařízek, Ellinger, Toms, Bendák, M. Suchý, T. Melzer.

Ve vyrovnaném utkání slávisté doplatili na nedůraznou koncovku a úzký hráčský kádr. Za hosty se střelecky prosadil Vespalec, který vsítil všechny čtyři branky. Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Citelně nám chyběl J. Melzer a tři hostující hráči z Litic pro zranění a pracovní povinnosti. Veřím, že kdybychom hráli v kompletní sestavě, byl by výsledek lepší. Klokani v hale prokázali zkušenosti, střelecky zářil Vespalec.“

Slavia Hradec Králové – Kadaň 15:6 (6:3). Branky Hradce: M. Suchý 4, Toms 3, T. Melzer 3, Bendák 2, Machút 2, Ellinger.

Relativně vyrovnaný průběh měl zápas v prvních šesti minutách, po kterých na ukazateli skóre svítil stav 4:3. Poté se však zkušenost i herní kvalita přestěhovala na hradecké hokejky a přítomní diváci viděli brankové hody.

Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Naše vítězství bylo naprosto zasloužené, a mohlo být ještě výraznější. Kadaň patří společně s Brnem k týmům, mezi kterými se rozhodne, kdo opustí extraligu. Na druhou stranu mě mrzí šest inkasovaných branek. Tento víkend sehrajeme v Praze další dva zápasy, a to s Rakovníkem a pražskou Slavií. Doufám, že již nastoupíme v co nejsilnější sestavě a připíšeme si nějaké body do tabulky.“

Pořadí: 1. Slavia Praha 6 bodů, 2. Bohemians Praha 6, 3. Rakovník 3, 4. Slavie Hradec 3, 5. Brno 0, 6. Kadaň 0.

EXTRALIGA ŽEN

Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 3:3 (1:2). Branky Hradce: Kolumpková 2, Venclová. Slavia Hradec: Čecháková – Švenková, D. Neplechová, J. Neplechová, Smitková, Venclová, Kolumpková, Pilariková, Strapková, Fousková.

Hradecká děvčata inkasovala první gól hned v úvodu, avšak o pět minut později přihrávku Švenkové zúročila Kolumpková. Do přestávky halové mistryně republiky šly znovu do vedení gólem z trestného rohu. Vstup do druhé půle vyšel Hradci skvěle, když trestný roh proměnila Kolumpková – 2:2. Ve 33: min. se k sólu přes celé hřiště vydala Švenková, která přesnou přihrávkou vybídla ke skórování Venclovou – 3:2. Pět minut před koncem po rychlém brejku a následném faulu brankářky Čecháčkové Pražanky vyrovnaly.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Před zápasem bych bod brala, ale po jeho skončení jsem trochu zklamaná. Tentokrát jsme měly na výhru. Vyrovnávací branka padla po zbytečné chybě před brankou Pražanek. V naší sestavě byly hostující hráčky ze Slovenska, Hostivaře a Mnichovic. Až se více sehrajeme, věřím, že náš výkon půjde nahoru.“

Slavia Hradec Králové – Bohemians Praha 6:3 (3:1). Branky Hradce: Švenková 2, Fousková 2, Strapková, Kolumpková.

Hradec vedl po osmi minutách 2:0, což hráčky uklidnilo. O tři minuty později sice klokanky snížily, ale do přestávky ještě proměnila penaltu Švenková. Na začátku druhé půle lovila míček ze své sítě Čecháková, ale svěřenkyně trenérky Polákové další drama nepřipustily. Zvýšily na 5:2 a v závěru si svůj náskok pohlídaly.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Prvních deset minut bylo z naší strany famózních. Za stavu 3:2 jsem se o výsledek trochu bála, ale děvčata hrála velice zodpovědně a díky velké bojovnosti zaslouženě vyhrála.“

Pořadí: 1. Rakovník 6 bodů, 2. Slavie Hradec 4, 3. Slavia Praha 2, 4. Praga Praha 2, 5. České Budějovice 1, 6. Bohemians 0.

LIGA DOROSTENEK

Slavia Hradec Králové – Praga Praha 0:5 (0:3). Slavia Hradec: Čecháková – Žemličková, Oppová, Syrová, Venclová, Krausová, Okrouhlická, Bártová, Raková, Gančarčíková. Slavia Hradec Králové – Litice 3:0 (1:0). Branky: Venclová 2, Syrová.