Jejich naděje na záchranu tak stále existuje. Právě na tento tým, který je pátý, ztrácejí svěřenkyně trenérky Martiny Polákové tři body. Již v sobotu slávistky hostí od 17 hodin na Všesportovním stadionu Pragu Praha, poté zajíždějí na Bohemians a končí doma s Rakovníkem.

Hostivař – Slavia Hradec Králové 0:3 (0:1). Branky: Šimková 2, Keprtová. Slavia Hradec: Šmídová – Oppová, Kolumpková, Žemličková, Venclová – Švenková, Keprtová, Krausová, Šimková – Smitková, Raková (Okrouhlická).

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Pražanky nás v úvodní desetiminutovce dostaly pod velký tlak, který jsme naštěstí přežily bez inkasovaného gólu. Postupem času se hra vyrovnala. Dvě minuty před koncem poločasu se nám podařilo vstřelit vedoucí gól, což celé mužstvo ještě více povzbudilo. S výkonem děvčat ve druhé půli jsem byla velice spokojena. Trochu jsem změnila systém, začala se nám dařit kombinační hra. I přes další dvě vstřelené branky děvčata spálila řadu vyložených šancí. Na druhé straně mě těší, že brankářka Šmídová udržela čisté konto. Družstvo konečně odvedlo to, co bych od něj očekávala v každém zápase. Hráčky se přesvědčily, že pokud nechají na hřišti vše, nejsou bez nadějí na bodový zisk. Ve zbývajících třech zápasech uděláme pro záchranu maximum. Nebude to však jednoduché. Vždyť Pragovka i Rakovník bojují o druhou příčku v extralize, znamenající účast v evropských pohárech.“ (js)