EXTRALIGA ŽEN: Slavia Hradec Králové – Rakovník 1:2 (0:1). Branka: 46. Gočalová. Slavia Hradec: Čecháková – Venclová, Kolumpková, Oppová – Smitková, Švenková, Keprtová, Žemličková – Okrouhlická, Gočalová, Šimková. Střídaly: Syrová, Gančarčíková, Krausová.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Od úvodních minut jsme měly územní převahu, ale většina našich akcí končila u trestného kruhu nebo na betonech hostující gólmanky. Rakovník vycházel ze zabezpečené obrany a spoléhal na rychlé protiútoky, které byly velmi nebezpečné. Po jednom z nich se také po devíti minutách ujal vedení. Do druhého poločasu jsme šly s jasným cílem s nepříznivým stavem něco udělat. Zasloužené vyrovnání přišlo ve 46. minutě, kdy Švenková přesným pasem našla rozběhnutou Gočalovou, která si obhodila dvě protihráčky i brankářku a srovnala na 1:1. Vyrovnávací gól holky ještě více povzbudil, ale přes velkou snahu se jim skórovat nepodařilo. Rozhodně nemám ve zvyku stěžovat si na rozhodčí, ale tentokrát to udělat musím. Čtyři minuty před koncem hostující hráčka stála v trestném kruhu, míček si nohou předkopla na hokejku, což se nesmí, a vsítila vítězný gól. Rozhodčí ho k údivu všech uznali, čímž zápas jednoznačně ovlivnili. Kdyby nás Rakovník přejel, neřeknu nic. Nemáme ani bod, který nám v boji o postup do semifinále může chybět. Já i hráčky jsme velmi zklamané.“ (js)