Opakuje se situace z loňské sezony, kdy slávisté narazili v semifinále extraligy na stejného soupeře, jemuž podlehli 0:2 na zápasy. Jak to dopadne letos? Svěřenci trenéra Jiřího Bárty jsou odhodláni semifinálové prokletí zlomit. „Rádi bychom si konečně zahráli finále extraligy a třeba i evropské poháry,“ přiznává hradecký kouč, který si však je moc dobře vědom, že jeho tým čeká pořádná šichta. „Litice jsou hodně nebezpečné, hráči jsou běhaví a patřičně důrazní. Snaží se předvádět technický hokej. Samozřejmě víme i o slabinách soupeře, ale ty si nechám pro sebe,“ zdůraznil Bárta.

V základní části extraligy dokázali hradečtí pozemkáři nastávajícího protivníka dvakrát porazit. V Liticích zvítězili 4:3 (branky Hradce: Machút 2, Ellinger, T. Melzer) a doma 4:1 (Toms 2, Pilný, M. Suchý). „Semifinálové duely budou zcela o něčem jiném. Začíná se od nuly, všichni aktéři budou chtít pro úspěch udělat maximum. Západočeši nám pochopitelně budou chtít dvě prohry vrátit, my však chceme v sobotu v domácím prostředí uspět, čímž by naše šance na účast ve finále stouply. Ačkoliv hrajeme brzy ráno, věřím, že nás příznivci hradeckého pozemního hokeje přijdou podpořit v hojném počtu,“ přeje si kouč Slavie.

Během reprezentační přestávky se mužstvo připravovalo v domácích podmínkách, žádný přípravný zápas neabsolvovalo. „Procvičovali jsme některé herní varianty včetně trestných rohů, které nám v posledních zápasech moc nešly. Doufám, že tentokrát to bude jiné. Pokud se nic mimořádného nestane, měli bychom nastoupit v kompletním složení,“ uzavřel trenér hradeckých pozemkářů Jiří Bárta. (js)