Naposledy v tomto kalendářním roce se hrály extraligové zápasy mužů a žen v halovém pozemním hokeji. Hráčky hradecké Slavie se dvakrát radovaly z výhry a po šesti odehraných zápasech vedou extraligovou tabulku. Muži naopak vybojovali jediný bod.

Extraliga žen

Slavia Hradec Králové – Hostivař 4:3 (2:2). Branky Hradce: Švenková 2, Venclová, Smitková. Slavia Hradec: Šmídová, Čecháková – Smatanová, Vošahlíková, Paterson, Švenková, Smitková, Venclová, Okrouhlická, Oppová, Žemličková.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Vyšel nám vstup do zápasu a už v 7. vteřině jsme se ujaly vedení. Asi to bude nejrychlejší gól extraligy. Poté jsme se strašně lehce dostávaly do dalších brankových příležitostí, které se nepodařilo proměnit. Přesto jsem s výkonem v prvním poločase vůbec nebyla spokojena. Hráčky se snažily předvádět profesorský hokej, což nemělo naději na úspěch. O poločase jsme si některé věci vyříkaly. Děvčata konečně začala plnit to, co měla a zápas dotáhla do vítězného konce. I když máme tři body, bylo to z naší strany nejhorší utkání v sezoně.“

Slavia Hradec Králové – Bohemians Praha 9:0 (5:0). Branky Hradce: Venclová 3, Švenková 2. Smitková 2, Smatanová, Okrouhlická.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Premiéru v našem dresu absolvovala Karolína Paterson, která je českou reprezentantkou a hráčkou Pragovky. Není bez zajímavosti, že před šesti týdny porodila dceru a už naskočila do zápasu. V roli mé asistentky si premiéru odbyla Alena Mejzlíková. Jako bývalá československá reprezentantka má stříbro z olympijských her v Moskvě. Sedm let jsme spolu vedly juniorské reprezentační výběry a řadu let trénovala pražskou Slavii. Jsem strašně ráda, že moji nabídku přijala. Má obrovské zkušenosti, které se budou v závěru extraligy a v Poháru mistrů evropských zemí určitě hodit. Samotný zápas byl naší jasnou záležitostí. V 7. minutě jsme vedly 4:0 a nebylo co řešit. Šanci tak dostala celá lavička. Velký podíl na vysoké výhře měla Švenková, která dva góly dala a na sedm přihrála.“

Pořadí: 1. Slavia Hradec Králové 15 bodů, 2. Praga Praha 15, 3. Slavia Praha 12, 4. Bohemians Praha 6, 5. Rakovník 4, 6. Hostivař 1 bod.

Extraliga mužů

Slavia Hradec Králové – reprezentace ČR 4:4. Branky Hradce: Toms 2, Melzer, Pařízek. V důležitém zápase o elitní čtyřku vedli slavisté již 4:1, ale na vítězství nedosáhli.

Slavia Hradec Králové – Bolevec 4:5. Branky Hradce: Melzer, Suchý, Bendák, Machút. Další zbytečná ztráta Hradeckých, kteří měli šancí na tři zápasy. Soupeř vytěžil z minima maximum.

Pořadí: 1. Slavia Praha 21 bodů, 2. Rakovník 19, 3. Litice 12, 4. reprezentace 10, 5. Bolevec 9, 6. Slavia Hradec 8, 7. Bohemians Praha 3 body.⋌(js)