Po vyřazení v semifinále extraligy (s Liticemi 0:2 na zápasy, pozn. aut.), nastoupili pozemkáři hradecké Slavie k úvodnímu klání o třetí místo. Na umělé trávě Všesportovního stadionu přivítali favorizovanou pražskou jmenovkyni.

Úřadující mistr v semifinále podlehl Bohemians Praha 1:2 na zápasy a další průšvih si již zkrátka nemohl dovolit. Nebylo k němu však daleko. Svěřenci trenéra Jiřího Bárty byli Pražanům více než vyrovnaným soupeřem. V normální hrací době skončil zápas nerozhodně 2:2, a tak o vítězi musel rozhodnout až penaltový rozstřel. V něm měl pevnější nervy favorit, který se proto v sérii ujal vedení 1:0 na zápasy. V odvetě, která se uskuteční 26. června v Edenu, budou mít Pražané velmi blízko k zisku bronzových medailí.

EXTRALIGA MUŽŮ – o 3. místo: Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 2:2 (1:1) a 2:4 na pen. Branky Hradce: Toms, Pařízek z pen. (v rozstřelu proměnili Chodas a Machút, neuspěli Pařízek a Suchý).
Slavia Hradec:
Keprta – Chodas, Machút, M. Suchý, Pařízek – Vojtěšek, Vrána, Ellinger, Blažíček – Toms, T. Melzer. Střídali: Linder, Pilný, Hynčík.

Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Tentokrát to byl z naší strany celkem povedený zápas. Mužstvo od úvodních minut hrálo s patřičným nasazením a v některých fázích svého soupeře přehrávalo. Vytvořili jsme si mnohem více šancí a určitě jsme byli blíže vítězství. Na gól se však strašně nadřeme a v neposlední řadě nám chybí i potřebný kus sportovního štěstí.“

Svěřenci hradeckého kouče v průběhu zápasu dvakrát vedli. „Pražany jsme aktivní hrou určitě zaskočili. Navíc Toms nastřelil tyč a velké příležitosti ke vstřelení další branky promarnili Hynčík a opět Toms. A penalty? V nich už záleží na štěstí a na tom, kdo má pevnější nervy. Pražané jsou nyní ve výhodě, protože budou hrát na svém povrchu. My můžeme jen překvapit,“ uzavřel Bárta.

I. LIGA MUŽŮ: Slavia Hradec Králové B – Hostivař 1:2 (1:1). Branka Hradce B: Erben.
Slavia Hradec B: Ulrich – Bačkovský, Kožešník, Bárta, Smejkal – Švenka, Hynčík, Pilný, Vojtěšek – Erben, Buchwald.

Zápasu by více slušela remíza. Domácí promarnili několik slibných příležitostí, zatímco soupeř byl v koncovce efektivnější.

Jan Skalička