V základní skupině podlehly Skotsku, Rusku a Litvě. V bojích o závěrečné umístění prohrály nejprve s Francii a v utkání o 7. místo nakonec zdolaly Rakousko. Příliš do řeči nebylo po návratu domů ani hradecké reprezentační gólmance Štěpánce Šmídové.

„Do Litvy jsme odjížděly s cílem skončit do čtvrtého místa, a tak si zajistit kvalifikaci na olympijský turnaj v Pekingu. Vše nakonec dopadlo jinak,“ smutně konstatovala brankářská reprezentační jednička Šmídová. Rozhodujícím zápasem se ukázal být hned úvodní duel se Skotskem, ve kterém byl ještě deset minut před koncem stav 2:2. Jenomže v závěru došly české reprezentaci síly, a ta nakonec podlehla soupeřkám 2:4.   

 

Skotky předváděly rychlý, silový, moderní hokej, a na to nedokázaly Češky reagovat. Zápas s Ruskem byl vyrovnaný jen do doby, kdy Rusky zvýšily na 2:0. Nakonec se soupeřky radovaly z vítězství 5:1. Závěrečný zápas s Litvou naše děvčata nezvládla v závěrečné čtvrthodině. „Znovu to bylo o fyzičce, která nám v závěru odešla, a soupeřky měly větší touhu po vítězství,“ uvedla Šmídová.

 

Rozhodující zápas o udržení s Francií se dlouho vyvíjel ve prospěch českých barev, ale nakonec se z těsného vítězství radoval soupeř. „Nedařilo se nám hlavně v koncovce, což bylo rozhodující. Teprve v závěrečném zápase proti Rakousku jsme předvedly výkon, na který se dalo dívat, a zrodila se přesvědčivá výhra,“ řekla Šmídová. Šmídovou překvapilo, jak se začíná prohlubovat rozdíl mezi českým týmem a zbytkem Evropy.

„Ženský hokej se rychle začíná přibližovat mužskému. Vše je o rychlosti a fyzičce. Máme se hodně co učit. I když to v Litvě nedopadlo podle mých představ, zachytala jsem si proti kvalitním soupeřkám, což je velký přínos,“ uzavřela Štěpánka Šmídová.

Premiéru si v reprezentačním dresu odbyla také kapitánka hradecké Slavie Barbora Švenková. Nyní začínají oběma ligové starosti. V sobotu zahajuje podzimní část první ligy a hradecká Slavie zajíždí do Litic. Cíl pro tuto sezonu je jasný, postup do extraligy.