Extraligoví pozemní hokejisté Slavie Hradec Králové přivezli tři velice důležité body z Mnichovic. V závěrečném kole přivítají v sobotu doma Rakovník (od 11 hod.) a poté bude definitivně jasno, zda do play off vstoupí ze druhé nebo třetí příčky. Jisté již ovšem je, že svěřenci trenéra Jiřího Bárty budou hrát s Liticemi. Ve stejné soutěži žen slávistky těsně prohrály na Pragovce, domů se však vracely s pocitem křivdy.

EXTRALIGA MUŽŮ: Mnichovice – Slavia Hradec Králové 1:4 (0:1). Branky Hradce: Hynčík 2, Rak, Vrána. Slavia Hradec: Keprta – Chodas, M. Suchý, Machút, Pařízek – Vrána, Ellinger, Zdeněk, Blažíček – Pilný, Toms. Střídali: Linder, Rak, Hynčík.

Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové:
„Jsem rád, že na těžkém terénu jsme zápas zvládli jak herně, tak výsledkově. Po celou dobu jsme hru kontrolovali, navíc pozitivní určitě je, že tři góly zaznamenali dorostenci Hynčík a Rak.“

EXTRALIGA ŽEN: Praga Praha – Slavia Hradec Králové 4:3 (3:1). Branky Hradce: Kolumpková 2, Smitková. Slavia Hradec: Šmídová – Venclová, Kolumpková, Žemličková, Oppová – Švenková, Keprtová, Smitková, Okrouhlická – Šimková, Raková. Střídaly: Bártová, Krausová, Gančarčíková.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové:
„Domácí hráčky se sice brzy ujaly vedení, ale nám se vzápětí podařilo vyrovnat. Ve 25. minutě vsítila Kolumpková z trestného rohu regulérní gól, rozhodčí však byli jiného názoru a neuznali ho. Naše protesty nepomohly a Pragovka po rychlém rozehrání a následném protiútoku zvýšila na 2:1, navíc v závěru poločasu přidala třetí gól. Na začátku druhého dějství si proti nám rozhodčí doslova vymyslel penaltu, a bylo to 4:1. Ani za takového stavu děvčata nesložila zbraně, vynutila si velkou převahu a snížila na 4:3. Není bez zajímavosti, že na trestné rohy jsme vyhrály 12:3, jenže konečné skóre dopadlo jinak. Celé mužstvo zasluhuje uznání, dřelo do poslední minuty. Vyzdvihla bych výkony Švenkové, Venclové, Kolumpkové, Žemličkové, Švenkové, Keprtové a Smitkové, naopak větší důraz jsem postrádala v útoku. Nemám ve zvyku to říkat, ale rozhodčí zápas výrazně ovlivnili, takže jsem velice zklamaná. V play off narazíme na pražskou Slavii, první zápas se hraje 15. května.“

I. LIGA MUŽŮ: Slavia Praha B – Slavia Hradec Králové B 5:4 (1:2). Branky Hradce: Buchwald 2, Zdeněk, Pilný.

LIGA DOROSTENCŮ: Slavia Hradec Králové – Bolevec/ Plzeň 0:1 (0:1).

JAN SKALIČKA