Svěřenkyně trenérky Martiny Polákové si díky tomu na začátku příštího roku zahrají Pohár mistrů evropských zemí. V závěrečných extraligových zápasech porazily nebezpečnou Pragu a ve finálové bitvě uspěly s Rakovníkem.

SEMIFINÁLE: Slavia Hradec Králové – Praga Praha 3:1 (1:1). Branky Hradce: Gočalová 2, Venclová. Slavia Hradec: Šmídová, Čecháková – Reichlová, Švenková, Kolumpková, Gočalová, Smitková, Oppová, Krausová, Preissová, Šimková, Venclová.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Na nejlepší hráčku a střelkyni Pragy Hákovou jsem se rozhodla hrát osobní obranu. Na starost ji měly Reichlová se Švenkovou, a zvládly to skvěle. Navíc obě výtečně pracovaly i v defenzivě. Přesto v prvním dějství byly Pražanky poněkud aktivnější, ale brankářka Šmídová chytala fantasticky a tým několikrát výrazně podržela. Rovněž obrana pracovala na jedničku, a tak diváci viděli pouhé dvě branky. Vedení jsme se ujaly po čtvrthodině hry po kombinaci Kolumpkové s Gočalovou. Pražanky o minutu později vyrovnaly. O poločase jsem na svých hráčkách viděla, že si věří, a zápas dotáhnou do vítězného konce. Ve druhém dějství jsme již ovládly hru a předváděly jsme rychlý kombinační hokej. I nadále jsem však kladla velký důraz na defenzivu. Družstvo splnilo vše do puntíku, a tak ve 28. a 34. minutě Venclová s Gočalovou dvěma přesnými zásahy pečetily náš postup do finále. Na výkon svých hráček jsem byla pyšná.“

FINÁLE: Slavia Hradec Králové – Rakovník 5:4 (2:1). Branky Hradce: Gočalová 3, Švenková, Smitková.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Když jsme se dostaly tak daleko, přání nás všech bylo, abychom finálový duel dotáhly do úspěšného konce. Procházka růžovým sadem to však v žádném případě nebyla. Rakovník nám nedal vůbec nic zadarmo. V průběhu zápasu jsme vedly 4:1 a 5:2, ale tři minuty před koncem soupeřky snížily na rozdíl jediného gólu. Závěr však děvčata zvládla po taktické stránce na výbornou. Míček měla neustále na svých hokejkách a Rakovník už do další šance nepustila. Opět výborně zachytala Šmídová, v obraně tvrdily muziku Reichlová se Švenkovou. Jsem moc ráda, že se na dřívější střelecké časy rozpomněla Jiřina Gočalová, která ve dvou zápasech vsítila pět branek. Celý tým odvedl skvělou práci. Máme titul a příští rok si zahrajeme Pohár mistrů. Něco podobného by mě před sezonou nenapadlo ani ve snu. Závěrem bych chtěla poděkovat našim fanouškům, kteří nás do Prahy přijeli podpořit. Moc nám pomohli.“

2. SEMIFINÁLE: Rakovník – Slavia Praha 5:3.

O 3. MÍSTO: Praga Praha – Slavia Praha 4:3. (js)