Basketbalistky hradeckých „lvic" v letošním ročníku Bonver ŽBL obhajují stříbrné medaile. Prozatím mají bilanci devíti výher a čtyř porážek, což by zhruba mohlo splňovat jejich předsezonní představy.

„Myslím si, že v podstatě můžeme být spokojené, ale mě osobně velmi mrzí prohry na Slovance a v Trutnově, kde náš výkon nebyl podle našich představ a možností," má jasno pivotka KATEŘINA KŘÍŽOVÁ.

Nejen ona, ale i celý tým poctivě trénoval také v přestávce o vánočních svátcích. „Tréninku jsem se věnovala jak kolektivně, tak individuálně. Bez sportu si moc času nedokážu představit," pronesla podkošová hráčka hradeckých „strojařek".

Jak pojala konec uplynulého roku mimo palubovku? „Vánoční svátky jsem trávila s přítelem v našich rodinných kruzích a po tréninkovém bloku, který trval od 27. do 30. prosince, jsme odjeli na silvestrovský wellness pobyt na Vysočinu," uvedla Křížová.

„Co se týká vánočních tradic, tak je to u nás taková klasika – štědrovečerní večeře (salát, řízek, klobása, kapr) a samozřejmě nemůže chybět rozbalování dárku pod stromečkem," doplnila zkušená basketbalistka.

A co by si přála do nového roku 2016? „Hlavně hodně zdraví, protože bez toho ve sportu ani v životě moc činností a přání dělat nejde. Jedno jiné přání ale ještě mám: aby se nám na konci sezony opět na krku houpala medaile," mrkne Kateřina Křížová.